Başkan’ın Mesajı

ma

Değerli meslektaşlarım;

Ülkemiz perakende sektörünün en önemli ve üye sayısı itibariyle en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), kurulduğu yıldan bu yana, yerel perakendeciliği geliştirmek, güçlendirmek ve rekabet gücünü daha da yukarıya çekmek için el birliğiyle çalışıyor.

Rekabetin sürekli olarak zorlaştığı, işletmelerin artık varlıklarını koruyabilmek ve pazar paylarını artırabilmek için kalite, maliyet ve zaman odaklı çalışmak zorunda olduğu günümüzde, birlikte hareket etmenin önemi ise her geçen gün daha da artıyor. Sektör sorunlarını bir araya gelerek birlikte ele alabilmek, ortak akılla çözümler üretebilmek, değişen iş koşullarına hızlı adapte olabilmek için, artık hemen her işletmenin birlikte durabilmeye özen göstermesi gerekiyor.

Bu sert rekabet ortamında, gücünü Türkiye’den ve PERDER yapılanmaları sayesinde ülkemizin dört bir yanında bulunan üye marketlerinden alan TPF olarak amacımız, hem üyelerimizin hem de sektörümüzün verimlilik ve büyümesine katkıda bulunmak. Yerel yapımız itibariyle müşterilerimize birebir dokunma, sorunlarını dinleme, taleplerini ilk ağızdan alma ve hızla yanıt verebilme avantajına sahip yapısal birliğimiz, Federasyonumuz çatısı altında güçlerini birleştiren yerel zincir marketleri yoluyla, toplamda 10 milyar doları aşkın ciroya imza atıyor.

Hedefimiz, söz konusu rakamı gelecekte çok daha iyi bir seviyeye taşıyabilmek; ekonomimize ve istihdama sağladığımız katkıyı artırmak; değişen koşul ve trendleri yakından takip ederek sektörümüz ve üyelerimiz adına olumlu adımlar atabilmek; verdiğimiz eğitimler yoluyla müşterilerimizin memnuniyetini artırırken, üye marketlerimizin ihtiyaçlarına da yanıt verebilmek ve birlikte hareket edebilme avantajımızı, sektör lehine işlere imza atabilmek için kullanabilmektir.

Sektörde karşılaştığımız sorunları birlikte aşmak adına üye, müşteri ve tedarikçilerimizden gelebilecek her türlü işbirliği teklifine ve bizimle büyümeyi hedefleyen her yeni üyeye ve iş ortağına kapımızın açık olduğunu; sektör adına yapılabilecek işbirliklerine elimizden gelen desteği vermeye ise hazır olduğumuzu bilmenizi isterim.

Tüketici tercihlerine göre şekillenen sektörümüzde yeni ihtiyaçları birlikte belirleyebilmek, ‘daha iyisi nasıl mümkün olur?’ sorusunun yanıtını birlikte bulabilmek ve sektörümüz adına daha iyi bir gelecek dileğimle.

Saygılarımla;

Mustafa Altunbilek

TPF Yönetim Kurulu Başkanı