Başkan’ın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Birlikteliğimiz, güç birliğinin muhteşem bir öyküsüdür. 2006 yılından bu yana belirlediğimiz hedefe sadık kaldık. Türkiye’nin dört bir yanındaki 14 Perakendeci Derneği (PERDER) ile birlikte çalışarak yerel perakendeciliği geliştirmek, güçlendirmek ve rekabet gücünü artırmak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz.

Geride bıraktığımız 17 yılda sadece yerel perakendeciliğe değil, aynı zamanda sektörün gelişimine odaklandık ve çözüm üreten bir güç haline geldik, özellikle gıda perakendesinde kilit bir rol oynadık.

Yerel üreticiler ve yerel perakendeciler, ekonomimizin temel taşıyıcılarıdır. İşlerini büyütmek için yerel üreticilerle iş birliği yaparak yerel ekonomiyi canlandırıyor, aynı zamanda on binlerce hemşerimize istihdam sağlıyoruz. Bugün gıda perakendesindeki istihdam oranımız yüzde 31’e ulaştı.

Öte yandan ülkemizin dört bir yanındaki müşterilerin ihtiyaçlarını dinleyip karşılamak için çalışıyor, yerel lezzetlerin tanıtımına katkıda bulunuyoruz. Yerel üreticilere ve tedarikçilere destek vererek pazarın çeşitliliğini artırıyoruz.

Edirne’den Ardahan’a kadar tüm bölgelerde müşterilerle doğrudan iletişim kurarak hızlı çözüm önerileri geliştiriyoruz. Sayısal büyüme yerine müşteri ve iş ortaklarının memnuniyetini esas alarak eğitim, istihdam, hizmet kalitesi, verimlilik ve çevre konularında birçok proje hayata geçiriyoruz.

Sektör sorunlarına getirdiğimiz öneriler, tüketici alım gücünü artırmaya yönelik çalışmalar, yerel üretici ve ürünler için düzenlediğimiz kampanyalar ve üreticilere tedarikçilere yönelik düzenlediğimiz toplantılarla sektörümüzde birçok kıymetli projeyi hayata geçirdik.

Ulusal düşünüp yerel hareket eden yerel zincirler olarak, tüm paydaşların fikirleriyle birlikte ortak hedeflere ilerliyoruz. Belirlediğimiz tüm hedeflere tek yürek halinde ulaşacağımıza gönülden inanıyorum. Sektörümüzün saygınlığını artırmak, daha fazla değer katmak ve sorunlara hızlı çözümler sunmak için iş birliği tekliflerine ve büyümeyi hedefleyen tüm iş ortaklarımıza kapımız her zaman açık.

Tüketici tercihlerine göre şekillenen sektörümüzde yeni ihtiyaçları birlikte belirleyebilmek, ‘daha iyisi nasıl mümkün olur?’ sorusuna cevap bulabilmek ve sektörümüz için daha parlak bir gelecek inşa etmek dileğiyle.

Saygılarımla;

Ömer DÜZGÜN

TPF Yönetim Kurulu Başkanı