Haberler

TPF, sektör eğitimleri için Türkiye’yi dolaştı


22 Mayıs 2017

IMG-20170323-WA0006

Perakende sektörünün sürdürülebilir büyümesine ve sektöre yeni başlayan gençlerin mesleklerini uzun vadeli görmelerini sağlamak amacıyla 3 yıl önce eğitim seferberliği başlatan TPF, Türkiye genelindeki binlerce çalışanı için kurguladığı eğitimleri tamamladı. Farklı başlıklar altında “Kategori ve Mağaza Yönetimi” ile İK alanında düzenlenen eğitimlere Türkiye çapında 1500 çalışan katıldı.

MAĞAZA YÖNETİMİNİN İNCELİKLERİ PAYLAŞILDI

P&G, Numil ve CHEP sponsorluğunda; mağaza yöneticilerinin iş ve takım yönetim becerilerini geliştirmek, alan ve kategori yönetiminde verimliliği sağlamak amacıyla kurgulanan “Kategori ve Mağaza Yönetimi” eğitimleri kapsamında Türkiye çapından 1235 çalışanın katılımıyla tamamlandı. Perakende sektörünün deneyimli ismi Esat İhsan Kocager’in üstlendiği eğitimlerde yerel zincir mağazalarda görevli koordinatör, bölge müdürü, yöneticileri, kategori pazarlama müdürleri ve uzmanlarına yönelik olarak müşteriyi anlamak, kararları etkileyen unsunlar, alışverişte kadın-erkek, genç-yaşlı tercihleri eğitimi verildi. P&G ve CHEP sponsorluğunda düzenlenen eğitimde verimli kategori yönetimi, alan yönetimi, bölümlendirme gibi altın kurallar aktarıldı. P&G ve Numil sponsorluğunda gerçekleştirilen ve mağaza müdürleri ile yardımcılarına yönelik kurgulanan eğitimde ise yerel zincirlerde mağaza iç deneyimi, iletişim, müşteri ilişkileri ve hizmet kalitesinin yönetilmesi, takım yönetimi, yaklaşım, motivasyonu artırmak için 5 başlık yöneticilerle paylaşıldı. Ayrıca Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Sakarya, Zonguldak ve Bartın illerindeki PERDER üyesi mağaza ve kategori yöneticilerine ise Eğitmen Sinan Asılyazıcı tarafından artan marka ve ürün sayısı, azalan raf alanı ve karlılık, mağaza yönetiminin ipuçları gibi konularda eğitim verildi.

PERAKENDEDE İNSAN KAYNAĞI GÜCÜ

PERDER üyesi yerel zincir marketlerde görevli İnsan Kaynakları yöneticileri için Ordu, Konya, Van, Gaziantep, Bursa, Mersin, Ankara, Erzurum ve İzmir’de İK eğitimleri düzenleyen TPF, toplamda 265 çalışana eğitim verdi. İşte Siz İnsan Kaynakları Danışmanı Tuğba Camuzoğlu tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcılara eleman seçme, işe alım süreçleri, performans yönetim sistemi, değerlendirme teknikleri, kariyer planlaması, norm kadro, İK’da personel özlük işleri ve denetim raporlama eğitimleri verildi.

EĞİTİME DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Yerel zincirler olarak yakaladıkları başarıyı geleceğe taşıyabilmek için eğitimlere hız kesmeden devam edeceklerini ifade eden TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, “Sektörümüzü her anlama geleceğe hazırlayacak en önemli anahtarın eğitim olduğuna inanıyoruz. Gerek yeni kuşakların gerekse de tecrübeli yöneticilerimiz ihtiyaç duyabilecekleri eğitimleri federasyon olarak organize etmeye, Türkiye genelinde birden fazla konuda çalışanlarımızı, yöneticilerimizi eğitmeye devam edeceğiz. Bugün geldiğimiz noktada yerel zincirler olarak yakaladığımız başarıyı sürdürülebilir kılmak, koyduğumuz hedeflerin ötesine geçebilmek adına personelimize üst seviyede beceri kazandırmayı önemsiyoruz. Türkiye çapında organize ettiğimiz eğitimlerimize yüksek katılım gösteren çalışanlarımıza, eğitmenlerimize ve desteklerini esirgemeyen paydaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.