Haberler

“72 mağazamızla Ramazan’a hazırız”


18 Haziran 2015

Altunbilekler, mağazalarında oluşturduğu Ramazan köşesi ile müşterilerine farklı bir alışveriş deneyimi sunuyor. Firma ayrıca daha önceki yıllardan farklı olarak Ramazan kolisi yerine Ramazan çeki uygulamasına geçti.

Başkent Ankara’nın yerel marketler zinciri Altunbilekler, Ramazan’a hazır. Ankara genelinde ve Kırıkkale’deki toplam 72 mağazasında Ramazan köşeleri kurulan Altunbilekler’de sahurluklar ve iftariyelikler raflarda yerini aldı. Bu yıl Ramazan kolisi yerine 40, 60 ve 100 TL’lik alışveriş çekleri uygulamasına geçen Altunbilekler’de hurmadan şerbete, akşam pidesinden güllaca kadar bütün geleneksel Ramazan lezzetleri her keseye uygun olarak satışa sunuldu. Altunbilekler Genel Müdür Yardımcısı Öznur Altunbilek, “Altunbilekler olarak 72 mağazamızla Ramazan’a hazırız. Ramazan köşelerimizde gerek iftar gerekse sahur sofralarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi. Ramazan’da açıkta ürün satışının arttığına dikkat çeken Altunbilek, tüketiciyi menşei belli olmayan ürünleri satın almamaları konusunda uyardı.

Ramazan için planlamalarını yılbaşından itibaren yaptıklarını anlatan Altunbilekler İnsan Kaynakları, İş Geliştirme ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Öznur Altunbilek, “Her mağazamızda Ramazan köşeleri oluşturduk. Teşhir alanlarımızda iftariyeliklerimiz, sahurluk ürünlerimiz yer alacak. Tatlılar, güllaçlar, hepsi kendi üretimimiz olan Mirabelle markası ile sofralara ulaşacak. Çok çeşitli ve farklı damak zevklerine uygun hurma, peynir ve zeytin çeşitleri, akşam saatlerinde ise sıcak pidemiz mağazalarımızda satışta olacak. Şerbet gibi Ramazan’a özel ürünlerin yanı sıra hoşaflık kuru meyveleri, kuruyemişleri bol ve taze olarak müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.” dedi.

“Ramazan kolisinden Ramazan çekine geçtik”

Altunbilekler olarak bu yıl Ramazan Kolisi yerine hayırsever müşterileri için alışveriş çeki hazırladıklarını kaydeden Öznur Altunbilek, şunları aktardı: “Bugüne kadar daha çok kurumsal işletmelerin tercih ettiği alışveriş çeklerine perakendede de bir talep oluştu. Ramazan kolileri talebinde yüzde 30’luk bir azalma söz konusu. Artık müşterimiz belirli ürünler yerine yardımda bulunacağı kişilerin istediği veya ihtiyaç duyduğu ürünleri alabilmesi için hediye kartı olarak adlandırılan alışveriş çeklerini kullanmayı tercih ediyor. Bu nedenle biz de bu yıl Ramazan Kolisi hazırlamadık. Altunbilekler olarak Ramazan için 40, 60 ve 100 TL’lik Hediye Kartları oluşturduk. Hediye kartlarında kurumsal satışlarımız şimdiden başladı. Perakende satışta da isteyen vatandaşlarımız kasalarımızdan bu hediye kartlarını satın alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirler. Ayrıca müşterilerimizin talebine göre mağazalarımızda kişiye özel Ramazan kolileri de hazırlayabileceğiz.”