Haberler

Akdeniz PERDER Başkanlığına yeniden Yusuf Erol seçildi


03 Kasım 2015

Akdeniz PERDER’in yeni yönetim kurulu belirlendi. Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı Akdeniz Perakendeciler Derneği (PERDER)’nin başkanlığına yeniden Yusuf Erol seçildi.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu, sektördeki güçlenmesine devam ediyor. Türkiye genelinde 17 bölgede PERDER dernekleriyle sektörün büyümesi ve gelişmesi için çalışmalarını yürüten TPF’nin Akdeniz PERDER Başkanlığı’na yeniden Yusuf Erol getirildi.

Oybirliği ile yeniden göreve getirilmenin mutluluğunu dile getiren Kardeşler Gıda Yönetim Kurulu ve Akdeniz PERDER Başkanı Yusuf Erol, Akdeniz PERDER’in mağaza sayısından, tüketiciye erişim ve istihdama kadar önemli bir noktada olduğunu belirterek, önümüzdeki dönemdeki çalışmalarıyla ilgili olarak şunları kaydetti;

“Akdeniz PERDER olarak başarılı yönetimimiz ile bölgedeki potansiyelimizi daha yukarılara taşıyacağız. Yerel zincir mağazaların daha güçlü bir rekabet ortamında çalışmalarını yürütebilmesi için insan kaynağından teknolojiye kadar birçok alanda önemli bir değişim yaratacağız. Türkiye Perakendeciler Federasyonu’ndan aldığımız destekle, Türkiye genelinde olduğu gibi 15 üye şirket ve 243 satış noktamızla müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde ölçümlüyor, en iyi alışveriş deneyimini sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki dönemde müşteri memnuniyetini artırmak için projelerimizin sayısını artıracağız. Diğer taraftan üye sayımızı artırmaya yönelik çalışmalarda bulunacağız. Perakende zincirinin tüm halkalarında görevli değerli paydaşlarımızla işbirliklerimizi güçlendirip; sektörümüzün 2023 hedefi olan 70 milyar TL cirosal büyüklüğe ulaşması için var gücümüz ile çalışacağız.”

Türkiye genelindeki çalışmalarını 17 dernek ve 382 üyesiyle sürdüren Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun, 3 bin 841 perakende satış noktası bulunuyor. 2 milyon 500 bin metrekareyi aşan alışveriş sahasıyla Türkiye’de yenilikçi bir perakende deneyimi sunan TPF, 72 bin 572 kişiye istihdam sağlıyor. Akdeniz PERDER’in yeni dönem Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

 

Başkan – Yusuf Erol

Başkan Yardımcısı – Raşit Kirli

Üye – Durmuş Kamaş

Üye – Mustafa Havutçu

Üye – Hasan Tunç