Haberler

Ali Tabak bayrağı devraldı


23 Mayıs 2016

Konya Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleşti. SektörünAli Tabak bölgedeki konumunu güçlendirmek için 2 dönem önemli çalışmalara imza atan Ali Kaya, bayrağı Ali Tabak’a devretti.

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı PERDER’lerde Olağan Genel Kurul toplantıları devam ediyor. Konya’da sektörün gelişimi ve kusursuz müşteri memnuniyeti için çalışmalarını sürdüren Konya PERDER’de gerçekleştirilen Olağan Üstü Genel Kurul’da bayrak değişimi oldu. İlde 14 firma ile faaliyet gösteren Konya PERDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Sincap Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tabak getirildi.

Toplantıda Konya PERDER’in kuruluşundan itibaren bölgenin en önemli işlerine imza attığını, en aktif derneklerden biri haline geldiğini belirten Ali Tabak, “Konya
genelinde 139 şube ile hizmetlerini sürdüren Konya PERDER, TPF bünyesinde, 3 bine yakın çalışan sayısıyla önemli bir gücü temsil ediyor. İstihdam, yatırım ve Konya ekonomisine sağladığımız katma değeri tek yürek halinde önümüzdeki süreçte de sürdüreceğiz. Yeni dönemde tüketiciler için en iyi hizmeti sunmanın yanı sıra derneğe bağlı üye sayımızı yükseltmek için çalışacağız. Hayata geçireceğimiz projelerle yine ön planda ve yine örnek olmaya devam edeceğiz. Bu şehirden kazandığımızı, bu şehre yatıracağız” dedi.

Konya PERDER’in üretici ve tedarikçi işbirliğini artırmak, güçlendirmek, sektörde yaşanan sorunları çözüme ulaştırmak için de çalışmaların kısa süre içinde hayata geçirileceğine değinen Başkan Ali Tabak şunları kaydetti:

“Üyelerimiz, üreticilerimiz, tedarikçilerimiz ile biz büyük bir aileyiz. Birlikte güçlüyüz. Bu gücümüzü güçlendirmek için her fırsatı değerlendirip, buluşmalar organize edip, projeleri hayata geçireceğiz. Bildiğiniz üzere insana dayalı bir iş yapıyoruz. Yaptığımız işi kusursuzlaştırmak, gençlere bu işi kalıcı olarak görmelerini sağlamak için de TPF önderliğinde eğitimlerimize devam edeceğiz. Yeni dönemin hepimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Konya PERDER’in Olağan Üstü Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu ise şöyle belirlendi; Ali Tabak, Habib Güngör, Faruk Aslım, Haci Binarbaşı, Ahmet Çetin.