Haberler

Alkışlar Ege PERDER’e…


21 Kasım 2011

Ege PERDER, “Küçük Yürekler Büyük Adımlar Atıyor Hayat Kurtarıyor” projesi kapsamında çocuklara 108 bisiklet hediye etti

 Türk Kızılayı Ege Bölge Müdürlüğü’nün, ‘Küçük Yürekler Büyük Adımlar Atıyor Hayat Kurtarıyor” projesi kapsamında geçtiğimiz yıl ilköğretim öğrencilerine 35 bisiklet bağışlayan Ege PERDER, bu yıl 108 bisiklet hediye ederek desteğini sürdürüyor. Projenin yaklaşık 40.000 TL’lik maliyeti Ege PERDER üyeleri tarafından karşılanacak.

Ege PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Veli Gürler, “Ege PERDER’in kuruluşunda öncelikli hedef,  perakende sektörüne destek ve dayanışma olarak belirlenmişti. Ancak dernek faaliyetleri sadece bu kapsamla sınırlı kalmadı. Kurulduğu yıldan bu güne sektörünü güçlendirip, bu gücü topluma faydalı sosyal sorumluluk projelerine dönüştürdü. Sosyal sorumluluk projelerini değerlendirirken öncelikle, çocuklarımızın sağlıklı ve toplum sorunlarına duyarlı nesiller olarak yetişmesine katkı koyabilecek  projeler olmasına dikkat ediyoruz. Üç yıldır devam ettirdiğimiz “Mutlu Çocuk Projeleri” kapsamında yürütülen çalışmalarda da amacımız, çocuklarımıza artı değer katmak. Kızılay ile ikincisine başlayacağımız bu projeyi de biz ‘Mutlu Çocuk” projeleri kapsamında destekliyoruz.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Türk Kızılayı Ege Bölge Müdürü Dr. Gökay Gök, iki yıl üst üste projeye sponsoru olan Ege PERDER üyelerine teşekkür etti.