Haberler

Altunbilekler “dans engel tanımaz” dedi


10 Kasım 2016

Altunbilekler, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yararına düzenlenmiş olan “Rüya ve Maskeler” müzikaline sponsor oldu.IMG_3983

Altunbilekler, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin “Dans Engel Tanımaz” projesine sponsor oldu. Cer Modern’de gerçekleştirilen “Rüya ve Maskeler” müzikalini Altunbilekler ailesinden Mustafa Altunbilek, Derviş Altunbilek, Öznur Altunbilek, Önder Altunbilek, Özgür Altunbilek, Ömür Altunbilek ve Altunbilekler yöneticileri izledi.

Gösterinin sonunda sahneye davet edilen Altunbilekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek dansçıları kutlayarak, “Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş’a bizi böyle güzel bir dansla buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Tek cümleyle şunu demek istiyorum: Engel olmayalım! Birey olarak, devlet olarak bu konudaki tüm sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Doğuştan engelli olabiliriz, buradan çıkıp engelli olabiliriz. Engelli olmak bir suç değil, bir kusur değil. Bu değerli dostlar bugün bunu bize gösterdi. Onları yürekten kutluyorum. Altunbilekler bünyesinde 300 engelli çalışanımız var. Bu sayısı artırıp daha çok istihdam sağlama hedefindeyiz” dedi.

Sanat Danışmanlığını Tan Sağtürk’ün üstlendiği “Rüya ve Maskeler” müzikali engellenerek yaşamaya, zorunlu bırakılmış amatör bir dansçının, toplum baskısı olmaksızın, özgürce ve dışlanmadan dans edebilmek için verdiği mücadelede karşılaştığı güçlüklerini anlatıyor. Hikaye; empati yapıldığında birlikte aşılamayacak hiçbir engelin bulunmadığını anlatıyor. Rüya ve Maskeleri ekibi 5 ortopedik engelli, 1 işitme engelli, 6 engelsiz, Toplam: 12 dansçıdan oluşuyor.