Haberler

Ankaralı 300 yerel zincir çalışanı mesleki yeterlilik belgelerine kavuştu


25 Ağustos 2022

TPF çatısı altında çalışmalarına devam eden Ankara Perakendeciler Derneği (PERDER), sektördeki kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Ankara Perakendeciler Derneği (PERDER) ve Ankara Ticaret Odası (ATO) iş birliği kapsamında düzenlenen “Satış Danışmanı Seviye 4 Mesleki Yeterlilik Belgelendirmesi” tamamlandı. Başkentte hizmet veren 300 yerel market çalışanı düzenlenen törenle sertifikalarına kavuştu.

Yerel zincirler, perakende sektörünün sürdürülebilir büyümesine katkı sunmak ve sektöre yeni başlayan gençlerin mesleklerini uzun vadeli görmelerini sağlamak amacıyla eğitim çalışmalarına devam ediyor. Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) çatısı altında çalışmalarına devam eden Ankara PERDER, Ankara Ticaret Odası ile önemli bir çalışmaya imza attı. Gerçekleşen ‘Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavı’ kapsamında Ankara PERDER üyesi yerel zincir marketlerde görevli 300 çalışan, törenle sertifikalarına kavuştu.

Düzenlenen sertifika töreni ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara PERDER Başkanı Ramazan Gülhan, Başkan Yardımcıları Mustafa Şekerci, Mustafa Altunbilek, Recai Kesimal, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Bildirici, Fatih Ayhan ve Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkan Yardımcısı Mete Çağlayan’ın katılımı ile gerçekleşti.

Sertifika töreninde konuşan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO Yönetimi olarak üyelerinin sorunlarını çözebilmek ve destek sağlayabilmek amacıyla faaliyetlerine devam ettiklerini kaydetti. Baran, “Faaliyetlerimiz arasında yer alan eğitim başlığı, ATO olarak sunduğumuz hizmetlerin en önemli ayaklarından birini oluşturuyor. Nitelikli iş gücü için eğitimin şart olduğunu biliyoruz. Burada bugün eğitimlerini tamamlayarak belgelendirilen arkadaşlarımız önemli vasıflar kazanmış şekilde çalışmalarına devam edecek. Bu sektörde rekabet ortamının ne kadar ağır olduğunu biliyoruz. Bu rekabetten sıyrılmanın yollarından biri de nitelikli işgücüdür. Eğitime ve belgelendirmeye önem verip çalışanları için bu adımları atarak, mesleki yeterlilik belgesi almalarını destekleyen firma sahiplerine de ayrıca teşekkür etmek gerekiyor” dedi.

Ankara PERDER Başkanı Ramazan Gülhan ise konuşmasında Ankara Ticaret Odası’na ve ATO İDEA’ya teşekkür etti. Gülhan, “ATO ile daha fazla iş birliği ve koordinasyon içerisinde olmak istiyoruz. ATO ile birlikte perakendecilik sektörünün sorunlarında sesimizi daha güçlü çıkartabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Gerçekleşen törenin ardından ATO Başkanı Gürsel Baran ve heyeti, Ankara PERDER Yönetim Kurulu ve üyeleriyle bir araya gelerek sektörün gündeminde yer alan konu ve sorunlar istişare edildi.