Haberler

Başkanlığa Hasan Basri Çelik Seçildi


08 Nisan 2019

İpek Yolu Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Nizip’te çalışmalarını yürüten İpekyolu PERDER’in yeni dönem başkanı Hasan Basri Çelik oldu.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na (TPF) bağlı olarak çalışmalarını sürdüren İpek Yolu PERDER’in Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Gaziantep başta olmak üzere Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfaa ve Nizip’te faaliyet gösteren İpek Yolu PERDER’in Olağan Genel Kurulu’nda oy birliği ile Yönetim Kurulu Başkanı olarak Hasan Basri Çelik seçildi.

Genel Kurul toplantısında başkanlığa seçilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Çelik, yeni dönemde derneğin bölgedeki konumunu güçlendirmek için çalışmaları artıracaklarını ve birlik içerisinde, el ele vererek yerelde ekonomiye güç katmaya gayret göstereceklerini belirtti.

Çelik; “İpek Yolu PERDER olarak 5 bölgede faaliyet gösteriyoruz. Toplam 120 şubede, yaklaşık 2 bin 400 kişiye istihdam sağlıyoruz. Tüm üyelerimiz ile oluşturduğumuz sinerji ve birlik, beraberlikle çalışmalarımızı sürdürecek, bölgedeki konumumuzu daha da kuvvetlendireceğiz. Görev arkadaşlarımla birlikte, yerel ekonomimize ve ülke ekonomimize katkı sağlamak için var gücümüzle çalışacağız” açıklamasını yaptı.

İpek Yolu PERDER’in Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu ise şöyle belirlendi;

Hasan Basri Çelik

Yaşar Cergibozan

Hamza Polat

Ömer Yenipınar

Mehmet Kalkan

Mehmet Deniz

Mehmet Metin Şentiryaki