Haberler

Batı Karadeniz PERDER’de bayrak değişimi


24 Kasım 2015

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı Batı Karadeniz Perakendeciler Derneği (PERDER)’in yeni dönem başkanı Hidayet Yıldız oldu.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), sektördeki yapılanmasına güçlenerek devam ediyor. Türkiye genelinde 16 bölgede PERDER dernekleriyle perakende sektörünün büyümesi ve gelişmesi için çalışmalarını yürüten TPF’nin Batı Karadeniz PERDER Başkanlığı’na Hidayet Yıldız seçildi.

Gerçekleştirilen genel kurul toplantısında oy birliği ile başkanlığa seçilen Yıldız Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Yıldız, yeni dönemde Batı Karadeniz PERDER’e yeni üyeler kazandırmak ve nitelikli eleman sorununu çözmek için çalışmalar yürüteceklerini kaydetti. TPF’den alacakları güç ile bölgedeki konumlarını daha da güçlendireceklerinin altını çizen Hidayet Yıldız, “Yeni dönemde öncelikli hedefimiz müşteri odaklı çalışmalarımızı, bölgedeki güçlü konumumuzu perçinlemek ve iç piyasada farklılık yaratmak. Önümüzdeki yıllar için şimdiden yol haritamızı çıkardık. İnsana dayalı bir iş yapıyoruz. Yeniden yapılanma sürecimizde en önemli değerlerimiz olan çalışanlarımızın eğimine öncelik verip kusursuz bir müşteri deneyimi sunacağız. Öte yandan TPF’nin 2023 yılı hedefi olan 70 milyar TL cirosal büyüklüğe ulaşması için var gücümüzle çalışıp, sektördeki başarılarımızı yukarılara taşıyacağız” dedi.

Hayata geçirdiği çalışmalar, eğitimler ve ülke genelinde gerçekleştirdiği konferanslarla sektörün büyümesi için önemli yatırımlar gerçekleştiren Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun 374 üyesi, 3 bin 811 şubesi bulunuyor. 2 milyon 500 bin metrekareyi aşan alışveriş sahasıyla Türkiye’de yenilikçi bir perakende deneyimi sunan TPF, 71 bin 987 kişiye istihdam sağlıyor. Şakir Okay’dan bayrağı devralan Hidayet Yıldız başkanlığındaki Batı Karadeniz PERDER’in yeni yönetim kurulu üyeleri ise şöyle belirlendi;

A. Şakir Oktay

Harun Gökbayrak

Yüksel Cenk

Siyami Yılmaz