Haberler

Bursa PERDER Adana’da…


12 Haziran 2013

Bursa yerel perakendesinin önemli platformların başında gelen Bursa PERDER, Bursalı perakendecilerin önemli yerli tedarikçileri arasında yer alan Oğuz Gıda ve Beyaz Kağıt Adana’daki tesislerini ziyaret etti.

Bünyesine yeni üyelerin eklenmesiyle Bursa yerel perakendesinde söz sahibi olan Bursa PERDER, uluslararası market zincirleriyle girdiği rekabette yerli markalarla işbirliklerini geliştirmeye devam ediyor. Adana’ya düzenlediği ziyaret ile üyelerini Türkiye’nin önemli yerel tedarikçi firması Oğuz Gıda ve Beyaz Kağıt’la buluşturan Bursa PERDER Başkanı Haşim Kılıç,  Yerel perakendenin yerli markalarla büyüyeceğine dikkat çekerek, “Perakende sektöründe girdiğimiz rekabette yerli markalarla işbirlikleri, uluslararası firmalara karşı elimizi güçlendirecektir. Bu işbirliği sektörde yerel perakendecilerimize önemli bir güç sağlamanın yanı sıra Türkiye ekonomisine de ciddi katkı koyacaktır” dedi.

“Yerel perakendecinin kozu yerli marka”

Yerli markaların ürünlerinin yabancı markalarla rekabet edebilecek kalitede olduğunun altını çizen Başkan Haşim Kılıç, “Gazlı içecek ve meşrubatta Oğuz Gıda, temizlik ve hijyen alanında ise Beyaz Kağıt’ın ürettiği ürünler; bugün yabancı markalarla rekabet edebilecek düzeyde. Bu firmaların tesislerine gerçekleştirdiğimiz ziyarette bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Bursa PERDER olarak bu gibi yerli firmalarla gerçekleştireceğimiz ortak projelerle yerel perakendenin gücünü Bursa’ya yansıtacağız. Bizleri Adana’da ağırlayarak tesislerini gezdiren başta Beyaz Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Züftü Doğru ve Oğuz Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Osman Oğuz’a Bursa PERDER Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Bursa PERDER’i Adana’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Beyaz Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Züftü Doğru, “Birlik ve beraberliğe her zaman kapımız açık. Bursa PERDER ile her türlü proje ve ticarette yer alarak yerel perakendeyi canlandırmak adına elimizden gelen gayreti göstermeye hazırız. Bizi, biz yapanlar sizlersiniz” şeklinde konuştu.