Haberler

Bursa PERDER Başkanı Haşim Kılıç Oldu


24 Nisan 2024

Bursa PERDER Genel Kurul toplantısı yapıldı. Derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı oy birliğiyle bir kez daha Haşim Kılıç oldu.

Türkiye genelinde 14 bölge derneği ile çalışmalarını yürüten Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı Bursa PERDER, 8’inci Genel Kurulu’nu yaptı. Bölgede 300’e yakın şube ve 4 bine yakın kişiye istihdam sağlayan Bursa PERDER’de bayrak değişmedi. Sektörün deneyimli ismi Haşim Kılıç güven tazeleyerek oy birliği ile 4’üncü kez başkan seçildi.

Bursa Perakendeciler Derneği (PERDER) Genel Kurulu’nda oybirliğiyle yeniden başkan seçilen Haşim Kılıç, yeni dönemde de bölge ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi. Kılıç; “Bize gösterilen güvene layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Yeni dönemde sorumluluklarımız daha da arttı. Bursa PERDER olarak, bölgemizin kalkınmasına ve istihdamına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Son 4 yılda 1.000’den fazla istihdam kapısı açtık. Bursa’nın önde gelen perakendecilerini bir araya getirdik. Halkımızın market sepetlerini daha uygun fiyatlarla doldurmaları için kapsamlı kampanyalar düzenledik. Tüketicilere kusursuz bir deneyim sunmak için eğitimler verdik ve mağazalarımızı yeniledik. Önümüzdeki dönemde de yerel zincirlerin, yerel üreticinin, bölgenin ve sektörümüzün gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Haşim Kılıç Başkanlığı’ndaki Bursa PERDER’in Başkan Yardımcılığı’nı Özer Düsünüklü yürütecek. Yeni dönemde yönetim kurulunda ise Gökhan Seyhan, Memet Karalı, Burhan Yıldırım, Ali Kızmaz, Mustafa Calayir yer alacak.