Haberler

Bursa PERDER Hatıra Ormanı oluşturuldu


07 Kasım 2014

Bursa PERDER, diktiği 1000 adet fidan ile hatıra ormanı oluşturdu.

Bursa PERDER üyeleri, Büyükorhan’ın Cumapazarı mevkiindeki alana 1000 adet fidan dikerek Bursa PERDER Hatıra Ormanı oluşturdu. Yöre halkının yoğun katılımının sağlandığı dikim etkinliğine; PERDER üyelerinin yanı sıra Büyükorhan Kaymakamı İbrahim Ethem Kazak, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı  Namık Kemal Şahin, Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, Orhaneli Orman İşletme Şefi Sadettin Özer ve öğrenciler katıldı.

Hatıra ormanı ile gelecek nesillere rahat nefes alabilecekleri yaşanabilir, yeşil bir çevre bırakmayı amaçladıklarını belirten Bursa PERDER Başkanı Mustafa Gürel, “Diktiğimiz fidanlarla bugün doğaya hem gereken saygıyı göstermek hem de gelecek nesillerin en az bizlerin faydalandığı kadar bu bereketli topraklardan faydalanmasını istedik” diyerek, konuşmasına şöyle devam etti: “Bizim en büyük paydaşımız, hiç şüphesiz doğadır. Ona gereken saygıyı ve merhameti göstermek, insanlık görevinden öte; ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı bugün dikiniz’ diyen Peygamber Efendimizin, bize emridir.

Ağacın dikildiği yerde bereketin olduğunu hatırlatan Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, “Bursa PERDER Hatıra Ormanı için bizlere başvurulduğunda konu doğa ve ağaç olunca biz buna hayır diyemedik. İnşallah, bugün buradan başlayıp ilgili yerlerden gereken desteği de alarak diğer ağaçsız alanlarımızı da ağaçlandırmayı hedefliyoruz. İşverenlerimiz gerçekten garip kalmış Büyükorhan’ı unutmamışlar. Uzakta kalmış Büyükorhan’a bir nebze de olsa unutulmuşluğunu, unutturmak için burada bulundular. İşverenlerimizden yöremizdeki okullarımıza, camilerimize birtakım yardımları devam ederse üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

 

Konuşmaşların sonunda ‘Bursa PERDER Hatıra Ormanı’ için destek veren Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş’a, Büyükorhan Kaymakamı İbrahim Ethem Kazak’a, Orhaneli Orman İşletme Şefi Sadettin Özer’e, Bursa PERDER Başkanı Mustafa Gürel’e ve fidan bağışında bulunan firmalara teşekkür plaketi takdim edildi.