Haberler

Çelikkayalar’a ödül…


15 Eylül 2014

Çelikkayalar AVM, Konya İnsan Kaynakları Fuarı 2014’te istihdam noktasında “En Çok İşbirliği Yapan ve İstihdama En Çok Katkı Sağlayan Firma” ödülüne layık görüldü

Çelikkayalar AVM, Konya İŞKUR öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen Konya İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’ndaki yerini aldı. Çelikkyalar AVM,  organizasyonun en prestijli ödülü olan “En Çok İşbirliği Yapan ve İstihdam Sağlayan Firma Ödülü”ne layık görüldü.

Ödülü, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü’nün elinden alan Çelikkayalar AVM İnsan Kaynakları Müdürü Derya Kader; “İstihdam,  hem Konya hem de Türkiye için çok önemli bir konu. Çelikkayalar olarak nitelikli işgücü ve Konya’da istihdam oluşturma konusunda hassasiyetleri hep ön planda tutuk. Dünün perakendesinin üstün yönleriyle, bugünün organize modern perakendesini sentezleyerek çalışmamıza devam ettik. İŞKUR İl Müdürlüğü ile İşbaşı Eğitimleri düzenleyerek,  nitelikli işgücü yetiştirilmesini ve personel ihtiyacının giderilmesini sağladık. İşbirliğimiz devam edecek ve önümüzdeki yıllarda düzenlenecek organizasyonlarda da aynı başarıyı göstermek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Ödül törenin ardından Konya Valisi Muammer Erol ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’in ziyaret ettiği Çelikkayalar standına; iş arayan, kariyerinde değişiklik yapmayı düşünen, üniversiteden yeni mezun olacak ve staj yapmayı isteyen kişiler de yoğun ilgi göstererek iş başvurusunda bulundular.

Fuarda stand ziyaretlerinin yanı sıra ziyaretçiler, iki gün boyunca gerçekleştirilen iş hayatı ve iş arama becerileriyle ilgili konferansları dinleme fırsatı yakaladılar.