Haberler

Charles Fishman Türkiye’ye geliyor


02 Nisan 2014

Wal-Mart Etkisi Kitabı’nın yazarı Charsles Fishman, 16 Nisan’da, Yerel Zincirler Buluşuyor kapsamında Türkiye’ye geliyor. Konferansta konuşmacı olarak yer alacak olan Wal-Mart’ı inceledikten sonra kitap haline getiren Fishman, perakendecilere Wal-Mart’ın başarısının sırlarını anlatacak

Son 20 yılını NASA’dan Wal-Mart’a kadar, önemli şirketleri anlamak ve okuyucularına aktarabilmekle geçiren Amerika’nın en usta gazetecilerinden, Charles Fishman, Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı kapsamında Türkiye’ye geliyor.

Perakende sektörünü 16-17 Nisan’da İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde bir araya getiren Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı’nda konuşmacı olarak yer alacak olan Charles Fishman, konferansta “Walmart Gibi Kazanmak” başlıklı bir sunum yapacak. Saat başına 1.8 Milyon dolar kazanç, ABD genelinde her gün 35 Milyon müşteri, yıllık 466 Milyar dolar net satış, 2,2 Milyon çalışanıyla dünyanın en büyük perakende zinciri olan Wal-Mart’ı analiz ederek, “Wal-Mart Etkisi” Kitabını yazan Charles Fishman, konferansta perakendecilere Wal-Mart’ın başarısını, çeşitliliğini ve derinliğini anlatarak, perakendecilerin kendi işlerinde uygulayabilecekleri fikirler geliştirmelerini sağlayacak.

Charles Fishman kimdir?

Charles Fishman, Washington Post Gazetesinin eski metro ve ulusal muhabiridir. 1996’dan beri “FastCompany” adında ki yenilikçi işletme dergisi için çalışmaktadır.

Charles Fishman, Wal-Mart Etkisi Kitabı ile, “New York Times”, “Wall Street Journal” ve “Business Week”’in seçtiği en çok satan kitaplar listesinde bir numara olmanın yanı sıra 2006 yılında “GoldmanSachs-Financial Times En İyi İşletme Kitabı Ödülü” nün de finalisti olmuştur.

İşletme yazarlığının en prestijli ödülü olan UCLA (Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles)’nın üstün işletme yazarlığı için takdim edilen “Gerald LoebÖdülü”nü iki defa kazanmanın yanı sıra birçok ödüle de layık görülmüştür. Şişelenmiş su hakkında yazdığı hikaye, “Message in a Bottle” (Şişede Mesaj) ile dergi yazarlığı için hem 2008 “GerardLoeb Ödülü” hem de “New York’sDeadline Club Ödülü”nde finalistler arasına girmeyi başarmıştır. En yeni kitabı “TheBigThirst” (Büyük Susuzluk) Nisan 2011 yılında yayınlanmıştır.