Haberler

Çocuklar okusun diye…


07 Şubat 2012

Gürmar’ın desteğiyle1.250 kitaplık kütüphane açıldı

 Gürmar ve Kitap Dostluğu Kulübü’nün işbirliğiyle yürütülen kitap toplama kampanyasının bir etabı daha tamamlandı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda çocuk hastaların faydalanabileceği bir kütüphane açıldı. Gürmar müşterilerinin bağışladığı kitaplar ve Kitap Dostluğu Kulübü’nün katkılarıyla oluşturulan kütüphanenin açılışına Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Kapucu, Eski Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Aysel Bayraktar, Ege Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Kansoy, Kitap Dostluğu Kulübü üyeleri katıldı.

Çocuk hasta ve yakınlarının hizmetine açılan kütüphane 1.250 kitaptan oluşuyor. İçerisinde birçok ansiklopedi, kişisel gelişim ve boyama kitapları ve ebeveynleri bilgilendirmeye yönelik kitapların bulunduğu kütüphaneden hastaneye gelen hasta ve yakınları faydalanabilecek. Ege Üniversitesi’nde açılan ilk kütüphane olma özelliği taşıyan kütüphaneden, yatan hastalar da kitap alıp odalarında okuyabilecekler.

Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Kapucu, ‘’Böyle bir kütüphanenin açılışı beni çok mutlu etti. Bunun gerçekleşmesinde katkısı olan herkesi kutluyorum. Bu kütüphanenin çocuklarımıza faydalı olacağını umuyorum.’’şeklinde konuştu.

Eski Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Aysel Bayraktar, ‘’Üniversitede hoca olmanın verdiği gururu her yerde yaşıyorum. Bu kütüphaneye katkısı bulunanların öğrencilerim olduğunu görmek beni çok mutlu ediyor. İnsan olmanın en önemli niteliği okuma eylemi diye düşünüyorum. Okumak insanı insan yapan en önemli şeydir. Açılan kütüphane ile çocuklarımızın daha iyi bireyler haline gelmesinde katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.’’dedi.