Haberler

Çukurova PERDER Başkanlığına Cahit Kaplaner seçildi


27 Eylül 2011

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı bölge PERDER’lerinde görev değişimi yaşanıyor. Çukurova PERDER Başkanlığına Cahit Kaplaner seçildi. Aynı zamanda Akdeniz İşadamları Derneği üyesi olan Kaplaner, Mersin Marketler Birliği’nde de başkanlık yapmıştı.

 Kısa adı TPF olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı bölge PERDER’lerinde seçim heyecanı yaşandı. Çukurova PERDER başkanlığına oybirliğiyle Cahip Kaplaner seçildi.

15 üyesi olan Çukurova PERDER’in başkanlık görevine seçilen Cahit Kaplaner, oybirliğiyle göreve getirilmenin mutluluğunu yaşadığını vurguladı. Kaplaner, “Çukurova Bölgesi’nde daha fazla perakendeciyle güçbirliği yapmayı planlıyoruz. Çukurova PERDER olarak bölgemizdeki perakendecileri kucaklamayı, menfaatlerin ve yatırımı olan yerel zincir mağazaların daha güçlü bir rekabet ortamı yaşaması için çalışacağımızı söylemek isterim. Daha güçlü olacağız” dedi.

Bölgede kültür birliği oluşturmayı hedeflediğini belirten Kaplaner, ticari değerin ağırlık kazanmasının öncelikleri olduğunu söyledi. Çukurova PERDER Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Ramazan Kılıç, Ömer Cömert, Sedat Gümüş, Ahmet Durak seçildi.

Baba mesleğini geliştirdi

Van’ın Erciş ilçesinde doğan Cahip Kaplaner,  ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Baba mesleği olan bakkallıkla iş yaşamına ilkokul yıllarında adım atan Kaplaner, 1983 yılında Mersin’e yerleşerek marketçilik yapmaya başladı.

Mersin Marketler Birliği’nde başkanlık ve yöneticilik, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda Gıda Komitesi Üyesi olarak görev yaptı. Çukurova PERDER Başkanlığı’nın yanı sıra Mersin Van-Ercişliler Dayanışma Derneği’nin de başkanlığını yürüten Kaplaner’in, Akdeniz İşadamları Derneği’nde de üyeliği bulunuyor. Cahit Kaplaner, evli ve iki çocuk babası.