Haberler

Çukurova PERDER Başkanlığına Faysal Tatlı seçildi


13 Mart 2018

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na (TPF) bağlı Çukurova Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) Genel Kurul toplantısı yapıldı. Derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı oy birliği ile Faysal Tatlı oldu.

 Türkiye genelindeki 15 bölge derneği, 361 üyesi ve 3 bin 961 yerel marketi ile perakende sektörünün en büyük örgütü olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı PERDER’lerde seçim heyecanı sürüyor. Çukurova bölgesinde 109 şube ile çalışmalarını sürdüren Çukurova PERDER’de Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. Derneğin kurucuları arasında yer alan sektörün deneyimli ismi Cahit Kaplaner, görevini Derem AVM Yönetim Kurulu Başkanı Faysal Tatlı’ya teslim etti.

Çukurova PERDER’in Cahit Kaplaner başkanlığında önemli bir dönüşüm yaşadığını, yeni dönemde yerel üreticiye, bölgeye, istihdama değer katmak için çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Faysal Tatlı, “Çukurova Bölgesi’nde 21 üye, 109 şube, 76 bin 680 metrekare alanda hizmet veren derneğimiz, 3 bin 112 kişiye istihdam sağlıyor. Oy birliği ile devraldığımız bayrağı daha da yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışacağız. TPF’den de alacağımız güçle çalışanlarımızı daha donanımlı hale getirmek için önceliklerimiz arasında eğitim yer alıyor. Bölgemizde ticari değeri artırmak, yerel ekonomiye güç katarken bölgemizde sosyal sorumluluk anlayışı doğrultusunda müşterilerimizin kusursuz hizmet alabilmesi için önümüzdeki dönemde yeni yol haritamızı da en kısa sürede açıklayacağız. Odağında koşulsuz müşteri memnuniyeti olan Çukurova PERDER olarak, bölgemizdeki perakendecileri kucaklamaya, onların menfaatlerini ve yatırımlarını artırmaya, daha güçlü bir rekabet ortamı yaratmak için yenilikçi projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Çukurova PERDER’in Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu şöyle belirlendi;

Başkan Faysal Tatlı, üyeler; Cahit Kaplaner, Mustafa Güçlü, Refik Tunç, Veysi Topuz.