Haberler

Darcan Mehmetçik yeniden başkanlığa seçildi


13 Mayıs 2016

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye
Perakendeciler Federasyonu’na bağlı KKTC PERDdarcan-mehmetçik-ER Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 2013 yılında başkanlığa seçilen Darcan Mehmetçik, güven tazeleyerek oy birliği ile yeniden başkanlığa getirildi.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF), ülke sınırları dışındaki ilk derneği KKTC PERDER’in de Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. KKTC’de perakende sektörünün örgütlenmesi, üretici, tedarikçi işbirliği ile dayanışmayı sağlamak amacıyla 3 yıldır önemli çalışmaları hayata geçiren Darcan Mehmetçik oy birliği ile bir kez daha başkan seçildi.

Toplantıda perakende sektöründe uluslararası alandaki başarıları ve üst düzey kalite anlayışıyla tanınan Türkiye’nin, KKTC’deki yapılanmasını TPF’den aldıkları güçle önemli bir noktaya taşıdıklarını söyleyen KKTC PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Darcan Mehmetçik şunları kaydetti; “Son 3 yılda başta kalifiye eleman azlığı olmak üzere teknoloji, yerli üretim eksikliği gibi sektörün en önemli konularına yoğunlaştık. TPF’nin ülke sınırları dışındaki ilk örgütlenmesi KKTC PERDER olarak, üyelerimizin sektördeki sağlıklı gelişimi, büyümeleri ve tüketicilerin en iyi hizmeti alabilmeleri için birçok çalışmayı aynı anda yürüttük. Sahip olduğumuz yetenekleri Türkiye Perakendeciler Federasyonu’ndan alacağımız destekle, daha da kuvvetlendireceğiz. Bu noktada yerel zincirlerin bölgemizdeki varlığını büyütmek, üye sayımızı artırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek. Yeni dönemde maliyet ve verimlilik konuklarına öncelik verip, yerel markaları tüketicilerimiz ile buluşturup bölgemizdeki varlığımızı büyüteceğiz.”

Darcan Mehmetçik başkanlığında, 21 üyesi bulunan KKTC PERDER’in Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu ise şöyle belirlendi; Darcan Mehmetçik, Tanser Nizam, Ersoy Bıldır, Taksim Okman, Ergün Güler, İltaç Ertan, Selçuk Ergingil