Haberler

Ege PERDER’in yeni başkanı Feyzi Başdaş oldu


11 Mart 2019

Ege PERDER’in Genel Kurul toplantısı yapıldı. Derneğin kurucu başkanı olan Vahdet Sarıkaya, oy birliği ile bayrağı Feyzi Başdaş’a teslim etti.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), sektördeki yapılanmasına güçlenerek devam ediyor. Türkiye genelinde 14 bölgede PERDER dernekleriyle perakende sektörünün büyümesi ve gelişmesi için çalışmalarını yürüten TPF’nin Ege PERDER Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Ege bölgesindeki yerel perakendeciler arasında iş birliği ve dayanışmayı sağlamak üzere kurulan Ege PERDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Feyzi Başdaş seçildi. Derneğin yeni yönetim kurulunda görev alacak isimler Mustafa Akkan, Kemal Çorapçı, Cengiz Ulupınar, Zekeriya Karabıyık, Hacı Hamza Kalkancı, Cihan Kılbaş, Murat Girgin ve İlyas Yolcu olarak belirlendi.

Genel Kurulda yeni dönem çalışmalarıyla ilgili bilgi paylaşan Feyzi Başdaş, “Perakende sektörünün ve ülke ekonomisinin temel taşı olan yerel perakendecilerin gelişimi için yeni dönemde farklı alanlarda birçok projeyi yürüteceğiz. Sadece yerel perakendecilerin değil, bölgemizdeki yerel üreticilerin de varlığını koruması ve güçlenmesi adına destek sağlayacağız. Sektörün sürdürülebilir gelişimine devam etmesi için eğitim alanında da projelerimiz devam edecek. Yerel zincirler olarak, ülkemize, bölgemize değer katmak için çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz” dedi.

Ege PERDER Kurucu Başkanı Vahdet Sarıkaya ise yeni dönemle ilgili olarak şunları söyledi; “Ege PERDER’in yeni yönetimine başarılar diliyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır ve dinamik kalmak için yeni arkadaşlarımızın bu sorumluluğu üstlenmiş olmasını çok değerli görüyorum. Her zaman olduğu gibi sektörümüzü geliştirmek adına gerçekleştirilecek tüm çalışmalarda birlik içinde çalışacağız. Bölgemiz, sektörümüz, hepimiz için hayırlı olsun.”

Fevzi Başdaş başkanlığındaki Ege PERDER’in 25 üyesi bulunuyor. 400 şube ile çalışmalarını sürdüren Ege PERDER, 29 binin üzerinde istihdam sağlıyor.