Haberler

Faruk Tasan yeniden başkanlığa seçildi


29 Nisan 2016

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı Van Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) 3’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Faruk Tasan güven tazeleyerek 1461912030_Faruk_Tasan___Van_PERDER_Yonetim_Kurulu_Baskanioybirliği ile yeniden başkanlığa seçildi.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), sektördeki yapılanmasına güçlenerek devam ediyor. Türkiye genelinde 15 bölgede PERDER dernekleriyle perakende sektörünün büyümesi ve gelişmesi için çalışmalarını yürüten TPF’nin Van PERDER Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki yerel perakendeciler arasında işbirliği ve dayanışmayı sağlamak üzere kurulan Van PERDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na oy birliği ile bir kez daha Faruk Tasan seçildi.

Elite World Van Hotel’de düzenlenen toplantıda bir kez daha başkanlığa seçilmekten dolayı mutluluğunu dile getiren Van PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tasan, “Dört yıl önce 13 şirket ve 30 perakende noktası olarak kurulan derneğimiz bugün 20 şirket ve 30 perakende noktasına ulaştı. Amacımız, bölgemizdeki tüm yerel perakendecileri tek bir çatı altında toplayıp, yenilikçi, inovasyon odaklı ve organize bir yapı içerisinde tüketicilerimize en iyi hizmeti sunmak. 2016’da bu anlamda hedef büyüttük. Hakkâri, Bitlis ve Van illeri ve ilçelerinde teşkilatları oluşturup, gücümüze güç katacağız. Tek yürek halinde bölgemizdeki istihdama, yerel ekonomiye güç katmaya ve müşteri odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Faruk Tasan başkanlığındaki Van PERDER, 30 perakende noktasında 600 kişiye istihdam sağlıyor. Van PERDER’in Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu ise şöyle belirlendi; Faruk Tasan, Yunus Gün, Mahir Alıcı, Yavuz Dalgın, Necdet Torun