Haberler

Fayda A.Ş.,Turan Özbahçeci ile yola devam ediyor


02 Aralık 2011

Türkiye Perakendeciler Federasyonu üyeleri tarafından rekabette üstünlük sağlamak amacıyla kurulan, Fayda AŞ’nin 2010 yılı Olağan Genel Kurulu sonucu Turan Özbahçeci, yeniden yönetim kurulu başkanlığına seçildi.

Yerel perakendeciler için projeler üreterek rekabet avantajı sağlayan Fayda A.Ş.’nin 2010 ylı Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Courtyard by Marriott Otel’de geniş katılımla yapılan genel kurul, Turan Özbahçeci’nin yeniden Yönetim Kurulu Başkanı ilan edilmesi ile son buldu.

Uzun yıllar yerel perakende sektörüne hizmet verme amacıyla çalışmayı hedefleyen ve yeni bir döneme merhaba diyen Fayda A.Ş.’nin başkanlık görevine bir kez daha seçilen Turan Özbahçeci, oybirliğiyle göreve getirilmenin mutluluğunu yaşadığını vurguladı. Ortaklarına, üreticilerine, çözüm ortaklarına, çalışanlarına ve desteklerini esirgemeyen tüm sektör üyelerine teşekkür ile konuşmasına başlayan Özbahçeci, sektöre daha faydalı olmak için çalışacaklarını belirtti.

Özbahçeci; daha çok çalışacağız

Özbahçeci “Fayda AŞ’nin ilk üç yıllık dönemini geride bıraktık.  Bu dönem, Fayda AŞ adına altyapıyı oluşturmak ve şirketi geleceğe taşıyacak adımları atmakla geride kaldı.  Birçok yeni marka yarattık, bunların teknik çalışmalarını gerçekleştirdik. Üretici iş ortaklarımızla anlaşmalar yapıp, ürün tedariği ve lojistik operasyonuyla ilgili sistem oluşturduk. Bilgi işlem altyapısı sağlam temellerle oluşturuldu.  Bu dönemde çok acele etmeden, Fayda AŞ’nin önemli atılımlar yapmasını sağlayacak zemini inşa ettik” dedi.

Gelecek hedeflerinden de bahseden Özbahçeci, “Şimdi ikinci üç yıllık döneme giriyoruz. Yönetim Kurulu’na yeni arkadaşlarımız katıldı. Bu hafta içinde bir toplantı yaparak iş planımızı oluşturacağız. Önemli ve ses getirecek projelerimiz var. Yönetim kurulu toplantısından sonra bu projeleri bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyuracağız. Fayda AŞ’nin ilk üç yılını geride bırakmış olması sektörümüz açısından çok önemli… Fayda AŞ, yerli ve yerel organize perakendecilerin önümüzdeki yıllarda güçlü bir şekilde gelişimlerini sürdürmeleri açısından kilit rol oynayan bir şirket. Bizim amacımız yeni dönemde Fayda’yı Türkiye Perakendeciler Federasyonu üyesi bütün zincirlerin ürün tedarik edebileceği, daha etkin bir konuma ulaştırmak. Bu hedefe ulaşmak adına tekrar bize görev veren hissedarlarımıza teşekkür ediyorum, yönetimdeki arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Mühendislikten perakende sektörüne

Özbahçeci, 1970 yılında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğdu. 1994 yılında, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünde okurken perakende sektörüne adım attı. 1994 yılında mini market ile başlayan serüveni, 1999 yılında Ardaş isimli ilk hipermarketiyle devam etti.

Perakende, üretim, inşaat gibi sektörlerde, traktör satışı, işletmecilik ve gayrimenkul yönetimi gibi pek çok hizmeti bünyesinde barındıran 8 şirketini ARgrup çatısı altında toplayan Özbahçeci, halen Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.