Haberler

Federasyondan deprem bölgesine su yardımı


24 Ekim 2011

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Van’da meydana gelen depremin ardından bölgeye ilk etapta yardımları göndermeye başladı..

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, Van’da meydana gelen depremin ardından federasyonun yardımlarının süreceğini belirtti. Aygün, “Gün destek olma, birlik olma günüdür. Bölgede acil ihtiyaç maddelerinin başında su, ısıtıcılar ve battaniye geliyor. TPF olarak ilk etapta bir kamyon su gönderdik. Yardım çalışmalarımız hızla devam edecek” dedi.

Selamet Aygün, kış soğuğunu dikkate alarak gönüllülerin oradaki çalışmalara katılıp hızlandırmaya destek olmasını önerirken, farklı sektörlerden öncü şirketlerin yardım maddelerini biraraya getirerek göndermelerini istedi. “Bireysel olarak yapılacak çok şey var; elbirliği içinde yardımlar Van’a akmalı. Az kullanılmış giyeceklerinizi gönderin… Gıdayı düşünmeyi ise bizler gibi söz sahibi sektör profesyonellerine bırakın” şeklinde konuştu.

Derneklere teşekkür…

Selamet Aygün, ilk andan itibaren arama kurtarma çalışmalarını destekleyen AKUT’u tebrik ederken, acil ihtiyaç masası hazırlığı yapan ve bunda çok hızlı davranan yetkilileri takdir ettiklerini belirtti. Aygün, “AKUT ve benzeri gönüllü yardım kuruluşlarında üyelerin çoğalmasını ve afet durumlarında ne yapması gerektiğini bilen yetişmiş insanların sayısıın çok defa katlanmasını dilediklerini sözlerine ekledi.