Haberler

Gündem; ürün güvenliği ve hırsızlık


08 Nisan 2014

Ankara PERDER üyeleri, “ürün güvenliği ve hırsızlıklar” konusunu masaya yatırdı.

Ankara PERDER, Nisan ayı için oluşturduğu özel gündem kapsamında ürün güvenliği ve hırsızlık konusunu konuştu. Güreller ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, GİMAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kesimal ve SÜTAŞ, Gilette, Arsis Güvenlik ve Fark Bilgi İşlem yöneticileri katıldı. Çakırlar İlayda Rose Garden’da gerçekleşen toplantıda, taraflar soruna ilişkin çözüm önerilerini ve görüşlerini paylaştı.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek, mağazalarda yaşanan organize hırsızlıklara karşı caydırıcı tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

Ankara PERDER Başkanı Mehmet Ali Başdurak, kaynakta etiketleme yöntemi ile hırsızlıkların büyük oranda azalacağını ifade ederken, hırsızlık ürünlerinin alıcı bulduğu bir pazarın varlığının, süreci olumsuz yönde desteklediğini ifade etti. Konuyu Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Ankara Valiliği’ne de taşıyacaklarını ifade eden Başdurak, “Çalışan personelimizin can güvenliği tehdit edilmektedir” dedi.

GİMAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kesimal ise, “Sorunun çözümüne ilişkin her türlü gayret ve çabayı kararlılıkla göstereceğimden kuşkunuz olmasın” dedi.

Toplantı sonunda Mehmet Ali Başdurak, TPF Başkanı Mustafa Altunbilek’e, Ankara PERDER Başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi sundu.