Haberler

Hülya Koçyiğit, takviye edici gıdalar konusunda halkı bilinçlendiriyor


06 Mart 2013

Yaptığı sosyal sorumluluk projelerine tüm hızıyla devam eden Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) hazırladığı kamu spotu ile halkı bilinçlendirmeye devam ediyor. Hülya Koçyiğit’in sözcülüğünde, Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ortak çalışmasıyla hazırlanan “Gıda Takviyeleri İlaç Değildir” kamu spotu, bir sivil toplum derneğinin önderliğinde hazırlanan ilk çalışma ve Gıda, Tarım, Hayvancılık Bakanlığıyla birlikte yapılan ilk kamu spotu olması sebebiyle de ayrı bir önem taşıyor.

“Gıda Takviyeleri İlaç Değildir” kamu spotu çalışmasında takviye edici gıdaların ilaç olarak görülmemesi, gıda takviyesini zayıflatıcı veya tedavi edici ilaç olarak gösteren yanıltıcı reklam ve tanıtımlara halkımızın kanmaması gerektiği vurgulanıyor. Ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit’in sözcülüğünde hazırlanan kamu spotu Radyo Televizyon Üst Kurulu’nca onaylandı. Bakanlık tarafından ilgili kuruluşlara gönderilecek olan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıyla birlikte yapılan ilk kamu spotu olma özelliğini taşıyan çalışma, çok kısa sürede tüm kanallarda ve radyolarda yayınlanmaya başlanacak.

Ünlü sanatçı Hülya Koçyiğit, kamu spotunda verdiği mesajlarla takviye edici gıdalar konusunda halkın bilinçlendirmesine katkı sağlayacak, takviye edici gıdaları ilaç olarak gösteren yanıltıcı reklam ve tanıtımlara karşı vatandaşları uyaracak. Proje için kendisine ulaşıldığında çok heyecanlandığını ve Türk halkının bilinçlenmesi adına katkı sağlayacak bu projede yer aldığından dolayı memnun olduğunu belirten ünlü sanatçı proje için büyük bir sevinç ve mutlulukla çalıştığını belirtti.

“Takviye Edici Gıda Sistemi Hayata Geçirilmeli”

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Selamet Aygün yaptığı açıklamada;

“Bizler yerel perakendeciler olarak her zaman doğru ve sağlıklı ürünlerle halkımıza hizmet etmekteyiz. Dolayısıyla doğrunun her zaman yanındayız. Nasıl ki sebze, meyvelerde takip sistemi var ise bu gibi ürünlerde de Takviye Edici Gıda Takip Sistemi olmalıdır. Halkımızın sağlıklı, uygun ve kaliteli ürünleri kullanması en doğal hakkıdır. Eminim ki, en kısa sürede çıkarılacak yönetmeliklerle de bu sorunun önüne geçilecektir.Halkımıza kaliteli ve ulaşılabilir ürün sunma prensibimiz ve halkımızı bilinçlendirme konusunda çalışmalarımız devam edecektir.

Bizler yerel perakendeciler bu ülkede kazanıyoruz ve kazançlarımızı bu ülke için harcamaya her zaman hazırız. T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ortak çalışmasından dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.