Haberler

İstanbul katılımcıları sertifikalarını aldı


21 Ocak 2015

Türkiye Perakendeciler Federasyonu bünyesinde, sektörün gelişimi için iki yıl önce faaliyete başlayan Perakende Akademisi eğitimleri devam ediyor. Bugüne kadar Türkiye genelinde pek çok ilde eğitim gerçekleştiren Perakende Akademisi’nin, İstanbul eğitimleri tamamlandı. Eğitimler kapsamında İstanbul PERDER üyesi mağaza yöneticileri, kasiyer ve reyon yöneticileri, dörder haftalık eğitimlerini tamamlayarak, sertifikalarını aldı.

 Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) bünyesinde faaliyet gösteren Perakende Akademisi, perakende sektörünün donanımlı ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla düzenlediği eğitimlerine tüm hızıyla devam ediyor. “Perakende insanla başlar, insanla biter” sloganıyla, PERDER üyesi mağaza yöneticileri ve çalışanlarına yönelik olarak 2 yıldır çok sayıda eğitim gerçekleştiren Perakende Akademisi, İstanbul’da mağaza yöneticilerine, reyon görevlilerine ve kasiyerlere yönelik düzenlediği eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifikalarını verdi. Kasiyer ve reyon görevlilerine verilen eğitim, Unilever işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Bugüne kadar İstanbul’dan Erzurum’a, İzmir’den Gaziantep’e, Bursa’dan Ordu’ya kadar pek çok ilde eğitimler düzenleyen Perakende Akademisi’nin İstanbul’da dört hafta süreyle gerçekleştirdiği eğitimlerde katılımcılara etkili iletişim, beden dili, empati, zaman, müşteri, raf, öfke ve stres yönetiminin yanı sıra takım çalışması, alışveriş psikolojisi eğitimleri verildi.

Perakende sektörünün gelişimi, maksimum tüketici memnuniyeti için 2 yıldır sürdürülen eğitimlerin, PERDER için önemini belirten İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, şu bilgileri verdi: “Sektörümüz için bilinçli yönetici ve çalışanlar yetiştirmek, takım ruhu oluşturmak, maksimum tüketici memnuniyeti sağlamak amacıyla eğitim sistemiyle çeşitliliğine inanıyoruz. Büyük bir özveri ile tasarlayıp, önemli bir zaman harcadığımız bu gayretimiz sayesinde PERDER üyesi tüm mağazalarda, aynı standartta bir kültür yaratmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde de eğitimlerimizi sürdürerek, sektörümüz için büyük bir sorun olan kalifiye personel açığını kapatmaya yönelik çözüm sunmaya devam edeceğiz” dedi.