Haberler

İstanbul PERDER üyeleri kampta…


26 Ocak 2012

Sapanca’da gerçekleştirilen kampta bir araya gelen İstanbul PERDER üyeleri, Ekonomi Yazarı Asaf Savaş Akat’ı dinledi. Üyeler, kamp kapsamında düzenlenen tavla turnuvasında kıran kırana mücadele ederken, keyifli anlar yaşadılar
İstanbul  PERDER ‘in geleneksel olarak her yıl düzenlediği üye  kampı, bu yıl  21-22 Ocak 2012 tarihinde Sapanca Richmond Otel’de yapıldı. Üye kampının bu yılki konuğu Ekonomi Yazarı Asaf Savaş Akat idi.

Programın açışılında konuşan Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Selamet Aygün, perakende sektörünün mevcut durumunu ve gelişimini değerlendirdi. Nisan ayında düzenlenecek olan “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonu kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktan Aygün, organizasyonun bu yıl uluslararası bir kimliğe kavuşacağını söyledi. Aygün, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 13 Haziran 2011 tarihinde yürülüğe giren 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu hakkında üyelere bilgi aktardı.

İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Narman, üye kampı gibi keyifli organizasyonlarda bir araya gelmenin, paylaşımda bulunmanın katılımcıları daha iyi noktalara getireceğini belirtti. 2011 yılıyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Narman, İstanbul PERDER’in şube bazında %42, metrekare bazında %35 ve personel bazında % 28 büyüme kaydettiğini söyledi. Narman, 2012 yılında yapılması planlanan organizasyon ve faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Nielsen Lokal Zincirler Perakendecilik Müdürü Mehmet Deprem  de,  2011 yılı 3. Çeyrek Tüketici Güven Endeksi Sonuçları, Hızlı Tüketim Ürünleri Trendleri, Market Markalı Ürünler 3. Çeyrek Değerlendirmesi, Toplam Ticaret Raporu – Sonuçları ve İlk 10 Kategori Değerlendirmesi başlıklı araştırmaların sonuçlarını paylaştı.

Açılış programının ardından, sözü Ekonomi Yazarı Asaf Savaş Akat aldı. Akat, Türkiye Ekonomisi 2012-Eğilimler ve Sorunlar başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Birinci günün sonunda, üyeler arsı tavla turnuvası gerçekleştirildi. Kıran kırana mücadele sonucunda tavla turnuvasının birincisi Sarıyer Marketleri’nin sahibi İhsan Korkmaz, ikincisi İstanbul PERDER Başkanı Reşat Narman, üçüncüsü ise  Bintaş Marketleri’nden Cahit Zirekoğlu oldu. Turnuvanın kazananlarına hediyeleri takdim edildi.

Kampın ikinci gününde İstanbul PERDER üyesi olan 8 firma ve 16 şube baz alınarak, Barilla ve Sgs Araştırma tarafından yapılan Gizli Müşteri Anket uygulamasının detayları paylaşıldı.

Programın sonunda ise, üye görüş ve önerilerine yer verildi.