Haberler

İstanbul’da Ramazan Ulu dönemi…


30 Mayıs 2014

İstanbul PERDER’in başkanlığına Snowy Ulu Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulu seçildi. Sapanca’da gerçekleştirilen 5’inci Olağan Genel Kurulu sonucu Yeni Yönetim Kurulu da belirlendi.

İstanbul PERDER’in 5. Dönem başkanlığına Snowy Ulu Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulu seçildi. Aynı zamanda İstanbul PERDER Başkan Yardımcılığı yapan Ulu, görevi İhsan Biçen’den devraldı. Seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan yeni İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, “Yeni dönemde de birbirimize destek olduğumuz sürece daha da güçleneceğiz. Dernekler dayanışma ve kaynaşma yeridir. Biz de bu kaynaşma ve dayanışma duygusunu en üst düzeye taşımak için elimizden gelen tüm dayanışmayı ve özveriyi göstereceğiz.” dedi.

“Yüksek İstişare Kurulu kuracağız”

Bir önceki dönem çalışmalarından dolayı İhsan Biçen ve ekibine, yine Biçen döneminde kurulan Perakende Gelişim Platformu üyelerine teşekkür eden Başkan Ulu, şunları kaydetti: “Önümüzdeki dönemde Yüksek İstişare Kurulu oluşturmayı planlıyoruz. Bu kurulda akademisyenler, gazeteciler, perakendeciler olacak ve dönem dönem toplanarak sektörün sıkıntılarını paylaşacak, çözüm önerileri geliştireceğiz.”

İstanbul PERDER’in Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu                    

Biçen Market   – Sinan Biçen

Çağrı Market     – Mahmut Kara

Dinçmar Market   – Nizamettin Taşçı

Doğan Market        – İbrahim Doğan

Dörtses Market        – Hüseyin Akyüz

Gökkuşağı Market   – Faruk Güzeldere

Hakmar Market       – Soner Doruk

Kartal Market          – Tamer Dönmez

Mevlana Market      – Hacı Mırat

Mopaş Market         – Murat Narman

Onur Market           – Murat Doğan

Özen Market           – Rahmi Kartal

Özkuruşlar Market   – Ümit Kuruş

Paşmar Market       – Zeki Paşalı

Rammar Market      – Mahmut Karadağ

Sarıyer Market        – İhsan Korkmaz

Snowy Ulu Kardeşler – Ramazan Ulu

Üçler Market          – Cemal Parlak

Ramazan Ulu Kimdir?

1956 yılında Sinop Boyabat’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Boyabat’ta, üniversite eğitimini İstanbul İlahiyat Fakültesi’nden çok sevdiği mesleği yapabilme adına geçiş yaptığı eğitim enstitüsünde 1979 yılında tamamladı. Aynı yıl Sivas ili Divriği ilçesine ilk ataması yapılarak öğretmenlik mesleğini 1986 yılına kadar sürdürdü.

1986 yılında öğretmenlikten kendi isteği ile ayrılarak İstanbul Kağıthane ilçesinde bir bakkal dükkanı ile perakende sektörüne adım attı. Bu güne kadar sektör içinde toptancılık, distribütörlükler de yaptı.  Sektörle ilgili ISMAR ve PERDER gibi oluşumların kuruluşunda ve içinde yer aldı.

Bazı sivil toplum örgütleri ve spor kulüplerinin başkanlıklarını da yaparak dernekçilikte tecrübe edindi. Görev yaptığı derneklerden kendisine onursal başkanlık sıfatı verildi. Halen Snowy Ulu Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Ramazan Ulu, evli ve bir çocuk babasıdır. Orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.