Haberler

İstanbullu perakendeciler Karaca’yı ziyaret ettiler


17 Temmuz 2017

İstanbul PERDER, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca’yı ziyaret etti.

İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca ile perakende sektöründe yaşanan sıkıntı ve sorunları görüşmek, birlikte ortak çözümler bulabilmek adına bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya İl Tarım Müdür Yardımcısı Nazif Koca, Gıda Yem ve Şube Müdürü Sami Türkmenli de katıldı.

Ahmet Yavuz Karaca, “Perakende sektörü bizler için çok önemli. Gıda perakendesi her geçen gün kendini yenileyen ve bizlere yardımcı olan bir sektör. Bu nedenle paylaşacak olduğunuz bilgiler bizlerin de uygulamalarına ışık tutacak. Sorunları hep birlikte çözüme kavuşturarak tüketiciye en iyi hizmeti vermeye gayret edeceğiz” dedi.

İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, “Derneğimiz sektörün çatı örgütü. Bünyesinde 1500 mağazası bulunuyor. Bizler her zaman denetime açık olan kurumlarız. Gıda perakendesi temsilcileri olarak, denetimlerin usulüne uygun olarak gerçekleştirilmesi en büyük arzumuzdur” dedi. Ulu, perakende sektörünün en büyük sorunu olarak denetimlerdeki bölgesel uygulama farklılıkları ve açık ürünlerin paketlenerek etiketlenmesi konusuna dikkat çekti.

Toplantının sonunda, sürekli değişen mevzuat ve uygulamalar hakkında bilgi almak İstanbul PERDER üyelerinin ilgili yöneticilerinin katılım ile bir eğitim planlaması yapılmasına ve Ekim ayında bir sempozyum yapılmasına karar verildi.