Haberler

Kadın istihdamını artırmaya yönelik eğitimler tamamlandı


24 Haziran 2016

İstanbul PERDER ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliğiyle, İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Projesi kapsamında gerçekleştirilen kasiyer eğitimleri tamamlandı.2. GRUP

İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Projesi kapsamında İstanbul PERDER’in üye mağazalarında çalışan toplam 80 kasiyerlere eğitim verildi. Eğitmen Fezanur Aykaç tarafından gerçekleştirilen eğitim programında Müşteri ilişkileri, Takım Çalışması, Etkin iletişim ve Zor Durumlarla Baş Etmek konuları işlendi. Eğitim sonunda katılımcılar, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi tarafından hazırlanan sertifikalarını aldılar. Mezunlara sertifikalarını İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Üyeleri Reşat Narman ve Rahmi Kartal verdi.

İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu; bu projeyle, sektörde
ki toplam çalışan kalitesinin artırılması yönünde güzel bir adım daha atıldığını söyledi.  Projenin nihai amacı olan kadın istihdamına destek konusunda da katkı sağlandığını belirten Ulu, dernek olarak böyle bir projede yer almaktan çok mutlu olduklarını kaydetti.

Proje hakkında

Proje, ülke ekonomisinde kadın iş gücünü arttırmaya yönelik olarak Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Proje Yönetim Merkezi tarafından hazırlandı. İstanbul Kalkınma Ajansı 2015 yılı Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye layık görülen projenin amaçları; toplumsal ve ekonomik kalkınma sürecinde kadınların etkin biçimde yer alması, kadınların iş gücüne katılımının ve istihdamının arttırılması, bireysel ve toplumsal açıdan sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleştirilebilmesi ve bu çerçevede kadın istihdamının artması, kadın yoksulluğunun önlenmesi olarak belirlendi.