Haberler

Kayseri PERDER’in yeni başkanı Kadir Çete oldu


03 Ağustos 2021

Kayseri PERDER Genel Kurul toplantısı yapıldı. Derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı oy birliğiyle Kadir Çete oldu.

Kayseri PERDER, Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Bölgede 106 şube ve 2 bin 147 kişiye istihdam sağlayan Kayseri PERDER’de Davut Özkaya bayrağı Alemdar Market Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çete’ye teslim etti. Derneğin yeni yönetim kurulunda görev alacak isimler ise İbrahim Yılmaz, Serdar Özkan, Harun Battal, Halit Kurt olarak belirlendi.

Kayseri PERDER’in bölgeye, yerel üreticiye, istihdama değer katma yaklaşımıyla çalışmalarına devam edeceklerini belirten Başkan Kadir Çete; “Yeni dönem hem şahsım hem de yönetimdeki arkadaşlarımıza büyük sorumluluklar düşüyor. Sektörümüzde her geçen gün ağırlaşan rekabet koşullarında yerel zincirlerin sürdürülebilir büyümesini güçlendirmek, bölgemize, Türkiye ekonomisine katma değer sağlamak için verimli işlere, projelere odaklanmak öncelikli hedefimiz olacak. Yerel perakendeciler, yerel üreticilere ve tedarikçilerle bölgedeki başarımızı daha da yukarı taşıyacağız. Önümüzdeki süreçte sektörümüzde donanımlı ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak, bölgemizde her noktada yerel zincirlerde aynı standartta hizmet vermek için yeni projeleri hayata geçireceğiz” dedi.