Haberler

Kendi eğitmenini kendi yetiştiriyor


20 Ağustos 2015

“Eğitimcinin Eğitimi Programı”nı hayata geçiren Biçen, bundan böyle çalışanlarını kendi yetiştirdiği eğitmenlere emanet edecek.

Biçen, gelecek vizyonu çalışmaları kapsamında “Eğitimcinin Eğitimi Programı”nı başlattı.  Biçen, yeni eğitim programıyla kendi şirket içi eğitmenlerini yetiştiriyor. İki modülü tamamlanan EEP(Eğitimcinin Eğitimi Programı)’ye farklı departmanlardan toplam 13 kişi katıldı. Koç, Danışman ve Eğitmen Yasemin Sungur’un vermiş olduğu, üç modülden oluşan eğitimde katılımcılar; eğitim programı hazırlamayı, sağlıklı iletişim kurmayı, yetişkin eğitimlerinde nelere dikkat edeceklerini, şirket içinde sistemleri idealize etmeyi, sistemdeki sorunları görmeyi ve çözmeyi öğreniyorlar. Sorunları eğitim yoluyla nasıl yok edeceklerine yönelik çalışmalar yapıyorlar.

Biçen Gıda İnsan Kaynakları Müdürü Eyüp Biçen, eğitim modülleri tamamlandıktan sonra 6 aylık bir Süper Vizyon Dönemi olacağını söyledi. Biçen, “İç eğitmenlerimizin sorumluluk aldığı her konuda şirketin iyileştirilmesini hedefliyoruz. Şirketin içinde her kademeden iç eğitmenlerin olmasını sağlayacağız. Yani manavlardan da, kasaplardan da, reyonerlerden de iç eğitmenimiz olacak. Çalışanlarımız, eğitmen olduktan sonra da mevcut işlerini yapmaya devam edecekler; ancak çok önemli bir şapkaları olacak. Şirket içinde onlar, eğitim öncüleri ve gönüllüleri olacak.  Bu konuda hem kendi sektörümüze hem de diğer sektörlere örnek olacağımızı düşünüyorum’’ dedi.