Haberler

Konya PERDER’in yeni başkanı Ahmet Çetin oldu


17 Mayıs 2021

Konya PERDER Genel Kurul toplantısı yapıldı. Derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı oy birliği ile Ahmet Çetin oldu.

Türkiye genelinde 14 bölgede derneği, 5 bini aşkın mağazası ve 100 bini aşkın istihdamı ile perakende sektörünün en önemli örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı PERDER’lerde seçim heyecanı sürüyor. Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri olan Konya’da 135 şube ile yerel zincirleri temsil eden Konya Perakendeciler Derneği’nde (PERDER) Genel Kurul gerçekleşti. Sektörün deneyimli ismi Ahmet Çetin, oy birliği ile yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Ekonomik açıdan Türkiye’nin en gelişmiş kentleri arasında yer alan, doğal ve tarihsel zenginlikleriyle öne çıkan Konya’da, gıda perakendesinde yerele değer katmak için çalışmalarına ağırlık vereceklerini belirten Ahmet Çetin; “Oy birliği ile devraldığımız bayrağı daha da yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışacağız. TPF’den de alacağımız güçle çalışanlarımızı daha donanımlı hale getirmek için önceliklerimiz arasında eğitim önemli bir yer tutuyor. Bölgemizde ticari değeri artırmak, yerel ekonomiye güç katarken bölgemizde sosyal sorumluluk anlayışı doğrultusunda müşterilerimizin kusursuz hizmet alabilmesini sağlamak için önümüzdeki döneme dair yol haritamızı en kısa sürede açıklayacağız. Tüm işlerimizin ana odağında koşulsuz müşteri memnuniyeti olacak. Yeni dönemde yerel üreticiye, bölgeye, istihdama değer katmak için çalışmalar yürüteceğiz. Bölgemizdeki perakendecileri kucaklamaya, onların menfaatlerini ve yatırımlarını artırmaya, daha güçlü bir rekabet ortamı yaratmak için yenilikçi projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Konya PERDER’in Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu şöyle belirlendi;

Başkan Ahmet Çetin

Yönetim Kurulu Üyeleri: Bayram Altuner, Yaşar Tekin, Halil İbrahim Özsöğüt, Abdullah Çelik