Haberler

Korsan Gıdalarla Savaşı Birlikte Yağacağız


21 Temmuz 2011

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Şeref Songör, Ankara PERDER Başkanı Mustafa Altunbilek ve Ankara PERDER üyeleri Yaşar Ayhan, Nuh Çelik, Mustafa Şekerci, İbrahim Uyanık, Osman Öztürk, Mehmet Ali Başdurak ile Cengiz Bildirici 4 Eylül 2009 tarihinde göreve yeni başlayan İl Tarım Müdürü Ruknettin Ceyhun’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Sözlerine, organize yerli perakendecileri bir arada görmekten mutluluk duyduğunu belirterek başlayan Ceyhun; “Bizlerin hiçbir zaman sizler gibi organize, kayıtlı ve kurallı çalışan perakendecilerimizle sıkıntımız olmadı. Halka en taze, en güvenilir ürünleri sunuyor, en iyi hizmeti sağlıyorsunuz. Hatta evlerine kadar bırakıyorsunuz. Ancak sorunumuz menşei belli olmayan, sağlıksız ürünler satan korsanlarla. Bu mücadelede sizlerin gösterdiğiniz özeni devam ettirmenizi, halkımızı bilinçlendirmek ve bu tür ürünlerin satışını engellemek için bizlere destek olmanızı istiyoruz.” dedi.

 

Federasyon Başkanı Songör ise, Türkiye’de organize yerli perakendeciliğin oluşması, kayıtlı ve kurallı olarak uygulanması ve hak ettiği değeri bulması için PERDER’ler ve Federasyon olarak yıllardır mücadele verdiklerini; sağlıklı ve güvenilir ürünlerin satışı konusunda hassas davrandıklarını belirtti. Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü “Güvenilir Gıda, Sağlıklı Yaşam” projesinde başından beri destek verdiğini ve bundan sonraki projelerine de destek olmak için gönülden istekli olduklarını sözlerine ekledi.