Haberler

M.Feyzi Başdaş ikinci kez Ege PERDER’de başkanlığa seçildi


31 Mart 2022

Ege PERDER Genel Kurul toplantısı yapıldı. 2019 yılında derneğin kurucu başkanı Vahdet Sarıkaya’dan bayrağı devralan Mehmet Feyzi Başdaş, ikinci kez başkanlığa seçildi.

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), sektördeki yapılanmasına güçlenerek devam ediyor. Türkiye genelinde 14 bölgede PERDER dernekleriyle perakende sektörünün büyümesi ve gelişmesi için çalışmalarını yürüten TPF’nin Ege PERDER Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Mehmet Feyzi Başdaş, bölgede yerel perakendeciler arasındaki dayanışma ve iş birliğini sağlamak, sektörün sorunlarına çözüm bulmak ve yerel üretimle birlikte yerli yatırımcıyı desteklemek için kurulan Ege PERDER’in başkanlığına ikinci kez seçildi.

Düzenlenen Genel Kurul’da önceki dönem çalışmaları hakkında bilgi paylaşan Mehmet Feyzi Başdaş, “Rekabetin en yoğun yaşandığı sektörlerin başında geliyoruz. Geride bıraktığımız 2 yıllık süreçte yerli ürünlerin, yerel marketlerin, yerli üreticilerin ve yatırımcıların önemine dikkat çektik. Ülke ekonomisinin temel taşı olan yerel perakendecilerin gelişimi için projeler hayata geçirdik. Ege Bölgesi’ndeki yüz binlerce tüketicimizi dinledik, aile bütçesine ve alışveriş sepetlerine destek olabilmek için onların sesi olduk. Derneğimiz çatısı altında 29 üyemiz, 429 şubemiz, 6 bin 425 çalışanımız ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni dönemde sadece yerel perakendecilerin değil, bölgemizdeki yerel üreticilerin de varlığını koruması ve güçlenmesi adına destek sağlayacağız. Sektörün sürdürülebilir gelişimine devam etmesi için eğitim alanında da projelerimiz devam edecek” dedi.

Derneğin yeni yönetim kurulunda görev alacak isimler ise Mehmet Feyzi Başdaş, Mustafa Akkan, Kemal Çorapçı, Cengiz Ulupınar, Zekeriya Karabıyık, Cihan Kılbaş, Nuri Dokum, Hilmi acar, Hacı Hamza Kalkancı olarak belirlendi.