Haberler

Mağaza ve ürün güvenliği mercek altında


10 Haziran 2014

Ankara PERDER’in geleneksel kahvaltılı toplantısında bir araya gelen üyeler, mağaza ve ürün güvenliği sorununu masaya yatırdı.

Ankara  PERDER’in  geleneksel kahvaltılı toplantısı, Fırıncı Orhan’da gerçekleştirildi. Toplantıya Ankara Emniyeti Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Erhan Alemdar’ın yanı sıra yeni üyelik çalışmaları kapsamında görüşülen Kırıkkale ve Ankara bölgesinden yerel zincir market sahibi üye adayları da katıldı. Toplantıda, üyeler mağaza ve ürün güvenliği konusunda ARSİS Grup tarafından bilgilendirildi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek, toplantıda yaptığı konuşmada, üye adaylarından üyelik çalışmalarını hızlandırmalarını istedi. TPF olarak güçlerinin büyük olduğunu ifade eden Altunbilek, “Gelin gücümüze güç katalım, dostluk, birlik, arkadaşlık, bilgi paylaşımı getirecek bu yapının içerisinde birlik olalım” dedi.

Ankara PERDER Başkanı Mehmet Ali Başdurak ise, mağazalarda yaşanılan güvenlik sorununa dikkat çekti. Bu konuyu önemsediklerini dile getiren Başdurak, mağaza güvenliği ve hırsızlıklarla ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yaptıklarını ifade etti.

Sorunun çözümüne yönelik mağaza ve ürün güvenliği konusunda son teknolojileri Ankara PERDER üyeleriyle paylaşan ARSİS Satış Müdürü Ümit Aydın da; mağaza-ürün güvenlik sistemlerinden, kapalı devre güvenlik sistemlerine kadar ürün gruplarını tanıttı. Teknolojinin insanla olan temasına dikkat çeken Aydın, mağaza içi eğitimlerle “doğru ve etkin” kullanımı sağladıklarına vurgu yaptı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Erhan Alemdar,  yaşanılan profesyonel hırsızlıklar üzerinden alınması gerekli emniyet tedbirlerini perakendecilerle paylaştı. Alemdar, “Her yakaladığımız şüpheli hırsızlık olaylarının azalmasına vesile oluyor” dedi.

Toplantının son bölümünde ise Perakende Akademisi Eğitim ve Geliştirme Direktörü Fezanur Aykaç, Akademi’nin yıllık eğitim faaliyetleri hakkında üyeleri bilgilendirdi.