Haberler

Makro çalışanları fitrelerini Somali’ye gönderiyor


23 Ağustos 2011

Türkiye çapındaki tüm Makro çalışanları, büyük bir kuraklık ve açlıkla karşı kaşıya olan Somali’de yaşananlara “dur” demek için kolları sıvadı. Türkiye’nin 6. büyük perakende grubu Makro, binlerce çocuğu açlıktan kurtarmak için başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde, her bir çalışanının bir iftar ve fitre bedelini bölgeye gönderiyor.

 Makro, son 50 yılın en ağır kuraklığını yaşayan Somali’ye yardım eli uzatıyor. Milyonlarca insanın açlıkla karşı karşıya kaldığı Afrika ülkesi Somali’de daha fazla çocuk ölümü olmaması için harekete geçen Makro, çalışanları ile beraber bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında Makro, Türkiye’nin 13 ilinde bulunan toplam 150 Makro mağazasının 5 bine yakın çalışanı adına bir iftar ve bir fitre bedeli tutarında bağışta bulundu. Yapılan yardım çalışması karşısında son derece etkilenen Makro çalışanlarının her biri kendi bütçeleri ölçüsünde kampanyaya bağış yaparak destek oldular. Kızılay ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bölgeye iletilecek olan yardımlar Somali’de açlık çeken binlerce çocuğa ulaştırılacak.

Makro ailesi olarak Afrika’da yaşanan açlığa karşı duyarsız kalamayacaklarını belirten Makro Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör sözlerine şöyle devam etti: “Kara Kıta’nın kara bahtını değiştirmek adına bir şeyler yapmak istedik. Kampanyaya destek veren tüm Makro çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Afrika halkının bu dramdan bir an önce kurtulmasını diliyoruz.”