Haberler

Marketingist’te “fayda” Var!


15 Temmuz 2011

Marketingist’e katılan TPF üyeleri, Fayda A.Ş standında sektör paydaşlarıyla bir araya geldi.
Tifaş tarafından düzenlenen “Marketingist Pazarlama Araç ve Hizmetleri Fuarı”, 25-28 Haziran 2009 tarihleri arasında Tüyap Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi’nde 200’den fazla markaya ev sahipliği yaptı.

Fuar’da stand açan Fayda A.Ş, peçeteden tuvalet kağıdına, bulaşık deterjanından krem temizleyicisine, el sabunundan irmik ve balına kadar satışa sunulan “neffis” ve “saff” markalı ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Şirket yöneticileri ve çalışanları, başta üretici firma yetkilileri olmak üzere, ziyaretçilere ürünler hakkında detaylı bilgi verdiler. Aynı zamanda ziyaretçiler, “neffis” markalı kakaolu fındıklı kremanın da tadına bakma fırsatı buldular.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Şeref Songör, Fayda A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Turan Özbahçeci ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen PERDER üyeleri de fuarın ikinci gününde, Fayda A.Ş standını ziyaret ettiler. Üyeler, burada ziyaretçilerle bilgi alışverişinde bulundular. Yeni ürünlerle donatılan, sektöre ve fuara renk katan Fayda A.Ş standı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Perakendede Dinamizm Devam Ediyor
Perakende Bilgi Evi tarafından düzenlenen, “Perakende Sektörü Değerlendirmesi” başlığı altında gerçekleştirilen seminerde Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Şeref Songör, bir konuşma yaptı. Perakendecilerin küçük bir moralle çok şeyi değiştireceğini düşündüğünü söyleyen Songör, sözlerine şöyle devam etti: “Mart ayından sonra işlerde biraz farklılıklar oldu. İnsanlarımızın çarşıyı pazarı daha çok kullanmaya başladıklarına şahit oluyoruz. Bunun perakendedeki yansıması, özellikle PERDER üyesi arkadaşlarımızın haftada 8-10 tane mağaza açmaya tekrar başlamalarıdır. Mesela dün PERDER üyesi 3 mağaza açıldı. Bugün açılacak mağazalarımız var. Bu göstergelerden anladığımız kadarıyla Türkiye’de perakendecilik aynı dinamizmini devam ettiriyor, ettirecek de…”
Şeref Songör’ün ardından söz alan Fayda A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Turan Özbahçeci de, Fayda A.Ş hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı.
Seminerin hemen arkasından başlayan ve yine PEBEV’in katkılarıyla hayata geçirilen “Perakende Teknolojileri Paneli”nde ise renkli anlar yaşandı. Perakende Danışmanı ve Stratejist Okan Aras’ın modaratörlüğünde Mikro Yazılımevi Perakende Ürün Yöneticisi Mehmet Kalkan, Kaplanlar Soğutma Fabrika Müdürü Mehmet Ali Böke ve Üçge Elektronik Pazarlama ve Satış Müdürü Orhan Ataç, perakende teknolojilerini tartıştı.