Haberler

Mehmet Buçukoğlu İkinci Kez Başkan Seçildi


21 Haziran 2024

Kayseri PERDER Genel Kurulu yapıldı. Derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı, ikinci kez oy birliğiyle Mehmet Buçukoğlu oldu.

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na (TPF) bağlı Kayseri PERDER’in Genel Kurul toplantısı yapıldı. Kayseri’de 126 şube ile 2 bin 500’e yakın kişiye istihdam sağlayan dernekte bayrak değişmedi. Gros 38 Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Buçukoğlu güven tazeleyerek oy birliğiyle ikinci kez başkan seçildi.

İkinci kez başkan olarak seçilmekten büyük bir gurur ve heyecan duyduğunu ifade eden Mehmet Buçukoğlu, “Perakende sektörü, ekonominin bel kemiğini oluşturan, dinamik ve sürekli yeniliklerle dolu bir sektör. Bu sektörde yer almak ve Kayseri PERDER olarak bu önemli görevi üstlenmek benim için büyük bir onur. Bölgemizde sektörümüzü geliştirmek, yerel zincirleri ve üreticileri desteklemek, Kayserimizin eşsiz lezzetlerini ve yerel markalarını Türkiye’nin dört bir yanına yaymak için çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki süreçte hem ekonomimize hem de vatandaşlarımıza daha fazla katma değer sunacak gündemlere odaklanacağız. Kayserimizin ve bölgemizin kalkınması için çalışacak, istihdama katkıda bulunacağız” dedi.

Mehmet Buçukoğlu başkanlığındaki Kayseri PERDER’in yeni dönem yönetim kurulunda ise Halit Kurt, İbrahim Yılmaz, Mustafa K. Günaydın ve Davut Özkaya yer alacak.