Haberler

Minikler Altunbilekler’de…


24 Nisan 2017

Altunbilekler, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında, Keçiören İhsan Selatin Aras İlköğretim okulu 2. Sınıf öğrencilerini ve öğretmenlerini Genel Müdürlük’te ağırladıktan sonra, öğrencilerle Sincan OSB’de bulunan Abdurrahman Tatlıcı firmasına fabrika ziyareti gerçekleştirdi.

23 Nisan kapsamında düzenlenen program kapsamında Altunbilekler Yönetim  Kurulu Başkanaltını Mustafa Altunbilek ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen öğrenciler, Altunbilekler Genel Müdürlüğünde keyifli saatler geçirdiler.

8 yaşındaki öğrenciler, süpermarket işleyişine dair merak ettikleri soruların cevaplarını, Yönetim Kurulu Üyelerinden öğrendiler. Öğretmenlerinin, kimler büyüyünce iş adamı olmak ister sorusu üzerine Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğuna temsili olarak oturan öğrencilerle keyifli anların yaşandığı ziyarette, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birlikte sağlıklı beslenme konusu ziyaretin ana başlıklarıydı. Mustafa Altunbilek’in özellikle sağlıklı beslenmeyle ilgili verdiği bilgileri dikkatle dinleyen öğrenciler, ürün son kullanma tarihi ve mağaza raflarında satılan ürünler gibi gözlemleriyle alakalı değişik soruları yönelttikleri Yönetim Kurulu ofisinde bol kahkahalı bir sohbet ortamı vardı.

23 Nisan programı, Abdurrahman Tatlıcı fabrikasını ziyaretle devam etti. Fabrikada yenilen öğle yemeğinin ardından, Gıda Mühendisleri ile fabrikayı gezen öğrenciler; Tahin Üretim Atölyesi, Ustalarla Helva Yapımı ve Lokum Pişirme Atölyesinde üretim, paketleme ve sağlıklı gıda içeriklerinin ha