Haberler

MOPAŞ, İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası aldı


01 Nisan 2014

ECAS Belgelendirme Denetim  Şirketi  tarafından “İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası”nı alan Mopaş, sağlıklı, hijyenik, taze ve kaliteli meyve-sebze ürünlerini müşterilerine sunuyor

Marmara Bölgesi’nde 5 ilde hizmet sunan yerel market zinciri Mopaş, iyi tarım uygulamaları  dönemini başlattı. Mopaş’ın Manisa Salihli’de bulunan serasında da ürettiği ürünler, ECAS Belgelendirme Denetim şirketince kontrol edildi. Ürünlerin 7/12/2010 tarihli 27778 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İyi Tarım Uygulamaları Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygunluğu tespit edildi.

 

Çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen üretimin yapılması, doğal kaynakların korunması, tarımda izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ile gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan tarımsal üretim modeli olan “iyi tarım”la sebze-meyve ürünleri tamamen sağlıklı ve güvenilir oluyor. İyi tarım uygulamaları tehlike önleme, tehlike analizi, zararlılarla entegre mücadele ve entegre ürün yetiştiriciliği ilkelerini baz alarak, tarımsal işletmelerde ilgili metotların sürekli gelişmesini teşvik ediyor.