Haberler

Mutfak Anneleri kimsesiz çocuklarla…


11 Mayıs 2015

Altunbilekler Mutfak Anneleri, ‘Anneler Günü’ dolayısıyla kimsesiz çocukları ziyaret etti.

Altunbilekler, Anneler Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Pursaklar Sevgi Evleri’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Mutfak Anneleri’nin de içinde yer aldığı Altunbilekler çalışanlarından oluşan heyet,  kimsesiz çocuklarla sohbet etti ve beraberinde getirdikleri hediyeleri paylaştı. Altunbilekler mağazalarında çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak, motivasyonunu sağlamak üzere özel olarak istihdam edilen, çalışanlara bir nevi ‘anne’lik yapan Mutfak Anneleri, anne şefkatine hasret çocukların yanında duygularını gizlemeye çalışırken, ziyaret çıkışında ise gözyaşlarına engel olamadılar.

Sevgi Evleri yöneticileri tarafından kurum ve çocuklar için yapılanlar konusunda bilgilendirilen heyet, kendilerini karşılayan çocuklarla evi gezdi. Çocuklarla dersleri, hobileri, Sevgi Evleri’nde günlerinin nasıl geçtiği konularında sohbet eden Mutfak Anneleri ile çocuklar arasında duygusal anlar yaşandı.

Ziyarette yer alan Altunbilekler Kuşçağız Şubesi’nin Mutfak Annesi Yıldız Dağ, iki çocuğu olduğunu belirterek, “Anne olduğum için daha da çok duygulandım. Çocuklarla beraberken hem sevindim hem üzüldüm. Sevgi Evleri’nde her şeyleri dört dörtlük. Evleri çok güzel. Bütün ihtiyaçları karşılanıyor, çalışanlar çocuklarla çok ilgili. Ama bir yanları eksik ve bir yanları buruk… Bunu derinden hissediyorsunuz. Hiçbir şeyin anne babanın yerini tutmadığını bir kez daha gördüm bugün. Dünyaları versek sanki mutlu olmayacaklar gibi” diye konuştu.

Altunbilekler Pazarlama Müdürü Güven İnanç, “Geçtiğimiz yıl Anneler Günü’nde Sevgi Evleri’ne müşterilerimizle birlikte gelmiştik. Bu yıl da çalışanlarımızla birlikte çocuklarımızı ziyaret ettik. Mağazalarımızdaki Mutfak Annelerimiz, çalışanlarımıza sergiledikleri anne şefkatini kimsesiz çocuklarla da paylaştılar. Çocukların aile boşluğu bizi hüzünlendirdi. Ancak çocukların güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşıyor olmasından, çalışanların ilgisinden de memnuniyet duyduk” dedi.