Haberler

Niğde PERDER kuruldu


27 Nisan 2015

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), sektördeki yapılanmasını kuvvetlendirmeye devam ediyor. Türkiye genelinde 16 Bölge PERDER dernekleriyle çalışmalarını sürdüren TPF’nin 17. derneği Niğde PERDER kuruldu.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), sektörü geliştirmek, güçlendirmek, rekabet edebilirlik seviyesine yukarıya taşımak ve sektördeki nitelikli eleman sorununu çözmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Türkiye genelinde 16 bölge PERDER dernekleriyle, 10 yıla yakın süredir onlarca çalışmaya hayat veren TPF’nin, 17. PERDER derneği Niğde oldu. 15 şirket üyesi ve 33 perakende satış noktası ile çalışmalara başlayan Niğde PERDER’inbaşkanlığına Elit Beğendim Yönetim Kurulu Başkanı Musa Koca getirildi.

“DAHA İYİ BİR ALIŞVERİŞ DENEYİMİ SUNACAĞIZ”

Niğde’nin yerel zincir marketler olarak güçlü bir konumda olduğunu belirten Niğde PERDER Başkanı Musa Koca, gerçekleşen güç birliği ile öncelikli olarak müşteri odaklı çalışmaların ele alınacağının altını çizdi. Yerel zincirlerin ciro olarak yüzde 80’ler ile liderliği göğüslediğini dile getiren Koca, “Hem Niğde, hem de bölgede ender bir konumdayız. Öncelikli hedefimiz büyümek değil. Mevcut liderliğimizi korumak, müşteri odaklı çalışmalarımızı perçinlemek, iç piyasada farklılık yaratmak. Bugünden başlamak üzere önümüzdeki yıllar için tüm yönetim kurulu üyelerimiz ile önemli gündem maddeleri belirledik. Mağaza müdürlerimizden, reyoner ve kasiyere kadar tüm çalışanlarımızın müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmesi adına düzenleyeceğimiz eğitimlerle çalışmalarımıza başlayacağız. Öte yandan herkesin daha kolay alışveriş yapabilmesi adına dernek üyelerimizin hizmet noktalarındainovatif düzenlemeler gerçekleştireceğiz. Sadece alışveriş yapmaları için değil, bu esnada rahat edebilmeleri için düzenlemeler yapıp, daha iyi bir alışveriş deneyimi sunacağız” dedi.

 

Şirket sayısı olarak 384 üyeye ulaşan Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Niğde PERDER üyelerinin katılımı ile Türkiye genelinde 3713 perakende satış noktasına ulaştı. 2 milyon 500 bin metrekareye yaklaşan alışveriş sahasıyla Türkiye’de yenilikçi bir perakende deneyimi sunan TPF, 70 bin kişiye istihdam sağlıyor. 17’nci PERDER üyesi Niğde’nin yönetim kurulu ise şöyle oluştu;

 

Elit Beğendim – Musa Koca,

Okyanus Plaza – Mustafa Gökçe

Kardelen AVM – Nurettin Vural

Çağrı AVM – Timuçin Altınel

Bimar Market – İhsan Dilbas

Borbeysan – Muhammer Savur

Özbek Market – Tuncel Özbek

Bizim AVM – Mehmet Kirazcı