Haberler

“Ölümlere son verilmeli”


21 Ekim 2011

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, Hakkâri’de yaşanan terör saldırısını ve can kaybını kınadı. Aygün, ‘Ülkemizde huzur istiyoruz’ dedi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün Hakkâri’de yaşanan terör saldırısını ve can kaybını kınadı. Aygün, şehitlik mertebesinin yüce bir mertebe olduğunu fakat ölümlerin durdurulması gerektiğini belirtti. Aygün, “1980’lerden bu yana yüz binlerce gencecik evladımızı teröre kurban verdik; vermeye de devam ediyoruz. Yaşasalardı bugün bambaşka bir Türkiye’de olacağımızı düşünüyoruz. Milletimizin birlik ve bütünlüğü kanımızın son damlasına dek bozulmayacak; bozulması için uğraşanları kınıyoruz” dedi.

Aygün, iki gündür durulmayan hain terör saldırılarının onlarca ailenin yüreğini yaktığını ifade ettiği açıklamasında, “teröristler asla emeline ulaşamayacak ve milletimizin birlik ve beraberliğine zarar veremeyecektir. Terörün son bulması için, tüm siyasi partilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ülkemizin birlik ve bütünlüğünü koruma noktasında büyük görevler düşmektedir” dedi.

 

“Türk birliğini parçalamak isteyenleri kınıyoruz”

Selamet Aygün, “Türkiye’nin aydınlık geleceğine hizmet eden Türk evlâdı, vatani görevini yaparken şehit düşmektedir. Kayıplar artık askerle sınırlı kalmamakta, polis ve jandarma da hedef alınmaktadır. Öğretmenlerimiz, çalışanlarımız 1980’lerde olduğu gibi kaçırılmaktadır. Türkiye’nin doğusunun terörle terk edilmesine atıl kalmasına çalışılmaktadır. Ekonomi huzur ortamı ister. Huzur ortamı sağlanırsa bölgeye yatırımlar da artar. Doğuda da topraklarımız olduğu unutulmamalı; ölümler durdurulmalıdır. Türk birliğini parçalamak isteyenleri kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, şehit ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerim” şeklinde konuştu.