Haberler

Ömer Düzgün Güven Tazeledi


27 Mart 2019

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na (TPF) bağlı Doğu Anadolu Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) de Genel Kurul toplantısı yapıldı. Ömer Düzgün 4’üncü kez Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı Doğu Anadolu Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Derneğin Kurucu Başkanı Ömer Düzgün, oy birliği ile bir dönem daha Doğu Anadolu PERDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Palandöken Snow Dora Otel’de düzenlenen Doğu Anadolu PERDER’in 4’üncü Olağan Genel Kurul toplantısı Doğu Anadolu Bölgesi’nde Erzurum başta olmak üzere, Erzincan, Bayburt, Ağrı ve Kars illerinde faaliyet gösteren üyelerin katılımı ile gerçekleşti. Genel Kurul’da oy birliği ile bir kez daha seçilmiş olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Ömer Düzgün, Doğu Anadolu PERDER’in yapısı ve çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. 5 ilde faaliyet gösteren Doğu Anadolu PERDER’in 28 üye işletme, buna bağlı 90 şube bin 900 personelle tüketicilere hizmet verdiğinin altını çizen Düzgün, hedeflerinin, bu hizmet yelpazesini sürekli genişletmek olduğunu kaydetti.

Yerel perakendeciliğin global işletme anlayışı ile şekillendiğini aktaran Düzgün, “Sektörde hiç çalışmamış bir kişinin ulusal ve uluslararası işletmelerde kabul görme imkânı yokken, yerel perakendeciler bu durumdaki hemşerilerine kucak açmakta, onları eğiterek sektöre kazandırmaktadırlar. Yani yerel işletmeler bir bakıma çıraklık eğitimi merkezi işlevini de üstlenmiş bulunmaktadırlar. Yerel perakendeciler, yerel üreticilere ve tedarikçilere verdiği destekler ile onların büyümesine katkı sağlar. Yerel Perakendecilik, üretici-nakliyeci-toptancı-pazarlamacı ve ürünü nihai tüketiciye ulaştıran işletmeler zincirinin hepsinin bir arada çalıştığı bir mekanizmadır. Yerel perakendeci, vergisini kazandığı şehre veren, sermayesini dışarı çıkarmayarak tekrar o bölgede yatırıma dönüştüren, hatta zaman zaman sektör dışı yatırımlarda bulunarak gayri safi milli hasılaya destek sağlayan yatırımcıdır” açıklamasını yaptı.

Ömer Düzgün Başkanlığındaki Doğu Anadolu PERDER’in Olağan Genel Kurulu’nda yeni Yönetim Kurulu ise şöyle belirlendi: Ömer Düzgün, Muharrem Özdemir, Yavuz Güney, Murat Söylemez, Muammer Aydın, Gürsel Demirci  ve Yusuf Çizmelioğlu