Haberler

Ordu ve Giresunlu perakendeciler bir araya geldi


12 Mart 2015

Karadeniz PERDER Başkanı Osman Kalafat, uluslararası perakendeciler ile yerel perakendeciler arasında haksız rekabet yaşandığını söyledi. 

Karadeniz PERDER’in Ordu ve Giresun’da faaliyet gösteren üyeleri, geleneksel olarak düzenlenen kahvaltı organizasyonunda üçüncü kez bir araya geldiler. Karadeniz PERDER Başkanı Osman Kalafat, uluslararası perakendecilerin, Ordu ve Giresun‘da ekonomiye zarar verdiklerini söyledi. Uluslararası zincirlere sağlanan avantajlardan dolayı sorun yaşadıklarını bildiren Kalafat, yaşanan sorunların en başında uluslararası zincirlere sağlanan avantajların geldiğine dikkat çekti. Kalafat şöyle devam etti: “Yerel perakendeciler, Ordu’da ve Giresun’da üretilen ürünleri satıyorlar. Bundan dolayı bölgede çalışan işçilerin istihdamı anlamında yerel perakendeciler, bölge ekonomisine büyük katkıda bulunuyor.”

Osman Kalafat, yeni çıkan perakende yasasında ciddi eksiklikler olduğunu kaydetti. Kalafat, “Bu yasa, bizim isteklerimizi tam anlamıyla karşılamıyor. Yani uluslararası perakendeciler ile yerel perakendeciler arasında haksız bir rekabet yaşanıyor. Devletin yerel perakendecilere biraz daha önem vermesini istiyoruz” dedi.