Haberler

Ordulu yerel perakendeciler AVM için harekete geçti


22 Haziran 2016

Ordu’da hayata geçecek olan Karadeniz’in en büyük AVM projesinin market bölümüne  IMG_0943Ordulu yerel perakendeciler talip oldu.

Ordu’da 60 dönümlük alana kurulacak olan AVM, 50 milyon Euro’ya mal olacak. 2018 yılında faaliyete geçmesi planlanan projenin market bölümü için Ordulu yerel perakendeciler harekete geçti. İftar yemeğinde buluşan Ordu ve Giresun’daki yerel perakendeciler, AVM projesini değerlendirerek, proje kapsamında Ordulu esnafların da düşünülmesi gerektiğini söylediler. Ordu’ya yapılacak olan AVM projesinin herkesi etkileyeceğini belirten Karadeniz PERDER Başkanı Osman Kalafat, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a seslenerek; AVM içerisine kurulacak olan market bölümünün ihale usulü ile Ordulu yerel perakendecilere verilmesini istedi.

Osman Kalafat, son yıllarda Ordu’da artan marketler zincirine değinerek, “Proje kapsamında Ordulu esnafla düşülmeli. Bu şehir, dışarıdan gelecek bir market zincirini daha kaldırmaz. Bu nedenle biz PERDER olarak AVM’nin Ordulu yerel perakendecilere verilmesinden yanayız. Bunun yanında sadece yerel perakendeciler değil, üreticilerin de AVM içerisinde yer alması Ordu ekonomisi için büyük önem taşımaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’ın bu konuda hassasiyet göstereceğine inanıyoruz” dedi.