Haberler

Osman Kalafat tekrar başkanlığa seçildi


07 Mart 2016

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye DSC_0686Perakendeciler Federasyonu’na bağlı Karadeniz Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Hayata geçirdiği çalışmalarla bölgede önemli başarılara imza atan mevcut başkan Osman Kalafat tekrar Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na (TPF) bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Karadeniz PERDER’in Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. K
aradeniz Bölgesi’nde Samsun başta olmak üzere Ordu, Trabzon, Çorum, Rize, Giresun, Sinop, Amasya ve Tokat illerinde faaliyet gösteren Karadeniz PERDER’in 5’ncı Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Osman Kalafat oy birliği ile bir kez daha Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Toplantıda oy birliği ile üçüncü kez seçilmekten dolayı mutluluğunu dile getiren Karadeniz PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kalafat, “8 ilde faaliyet gösteren Karadeniz PERDER olarak, TPF’den aldığımız güç ile bugün 29 üyemiz ve 180 market zincirinde tüketicilerimize hi
zmet veriyoruz. Tüm dernek üyelerimiz ile büyük bir sinerji oluşturduk. Karadeniz bölgesinde ulusal düşünüp, yerel hareket ediyoruz. Ailemize yeni katılan üyelerimize yer seçimi, insan kaynağı kullanımı, eğitim, formatlar konusunda tüm deneyimlerimizi aktarıyoruz. Müşteri tarafında ise taze ürün gruplarını, yerel markaları tüketicilerimiz buluşturup, fiyat konusunda rekabetçi adımlar atıyoruz. Bu sinerji sayesinde önemli yollar kat ettik. Bundan sonraki dönemde de maliyet ve verimlilik odaklı konulara odaklanacağız. Yerel zincirlerin bölgemizdeki varlığını büyütmek, üye sayımızı artırmaya yönelik çalışmalarımızı,  hem müşteri, hem de çalışan kanadında sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Osman Kalafat başkanlığındaki Karadeniz PERDER’in 29 üyesi bulunuyor. 180 şube ile müşteri odaklı çalışmalarını sürdüren Karadeniz PERDER, 2.900’ün üzerinde istihdam sağlıyor. Karadeniz PERDER’in Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu ise şöyle belirlendi; Osman Kalafat, Serhat Öndermir, Hikmet Apaydın, Tayfun Ataaman, Kamil Hacıoğlu.