Haberler

Özhan Eğitim Merkezi 3’üncü yılında


11 Eylül 2013

2011 yılında temelleri atılan Özhan Eğitim Merkezi, bugüne kadar İŞKUR ile birlikte yürüttüğü çalışma sonucunda çalışanlarına 1.500 saatlik mesleki eğitim verdi

Özhan Marketler Zinciri’nin hayata geçirdiği Özhan Eğitim Merkezi, çalışmaya devam ediyor. Bursa’nın ilk Perakende Eğitim Merkezi olarak 2011 yılında kurulan Özhan Eğitim Merkezi, Türkiye İş Kurumu ile birlikte ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile çalışanlarına bugüne kadar 1.500 saat mesleki eğitim verdi. Özhan Eğitim Merkezi bunun yanında 650 Özhan çalışanının, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi almasını da sağladı. Yöneticilerinin eğitimi konusunda da etkili olan merkez, Özhan yöneticilerinin aldıkları 50 saatlik dış eğitime ev sahipliği yaptı. İŞKUR ile yaptığı anlaşma çerçevesinde düzenlediği “Perakende Mağazacılık” kursu ile de meslek garantili eğitimler vererek, sertifika alan birçok kursiyerin Özhan’da iş başı yapmasını sağladı.Özhan Marketler Zinciri Genel Müdürü İbrahim Özhan, “Çalışanlarımıza mesleki eğitimlerin haricinde, iletişim, yeni perakende trendleri, farkındalık ve öz gelişim alanında eğitimler verip, sınıf dışı uygulamalar yapıyoruz. Yılların getirdiği deneyim, eğitim ve gelişme ile birleşince ortaya çok güzel bir şirket enerjisi çıkıyor. Bu enerjiyi çalışanlarımız için en iyi şekilde değerlendiriyoruz ve bunu da kaliteli ve güvenilir hizmet olarak dostlarımıza  yansıtıyoruz” dedi.

E-eğitim geliyor

Özhan Eğitim Merkezi’nin sürekli gelişen bir yapısı olduğuna değinen Özhan Marketler Zinciri İnsan Kaynakları Müdürü Cengiz Çatalkaya, yeni eğitim uygulamaları üzerinde de çalışmaya devam ettiklerini belirtti. Çatalkaya, “Perakende sektöründe sınıf içi eğitimlerden ziyade saha eğitimlerinin, uygulama eğitimlerinin ve uzaktan eğitimlerin de önemli olduğunu düşünüyoruz. Özellikle uzaktan eğitim için e-eğitim konusunda çalışmalarımız var” dedi. 2014 yılı için de birçok yeniliğe imza atmaya hazırlandıklarını dile getiren Çatalkaya, “Yöneticilerimiz için koçluk çalışmaları içeren eğitimler planlıyoruz. Bu eğitimler ile yöneticilerimizin bire bir gelişimini ve kişisel liderlik özelliklerini yükseltmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.